Trenér Alex Ferguson sleduje zápas svého Manchesteru United.

Trenér Alex Ferguson sleduje zápas svého Manchesteru United. | foto: AP

Faul a ruka. Jak to sudí nemohl vidět, zlobil se Ferguson po gólu soupeře

• 29
Manchester United ztratil v poslední minutě vítězství i dvoubodový náskok v čele Premier League a jeho kouč Alex Ferguson se po utkání v Birminghamu (1:1) zlobil na rozhodčího Lee Masona.

"Před vyrovnávacím gólem tam byla ruka a ještě faul na našeho stopera," prohlásil Ferguson do kamer televize Sky sports.

Manchester na hřišti Birminghamu hájil těsný náskok z 57. minuty, ale na začátku poslední minuty o něj přišel. Už při centru z pravé strany to vypadalo, že minimálně jeden z domácích hráčů je v ofsajdu.

Poté dvoumetrový náhradník Nikola Žigič zezadu naskočil na obránce Ria Ferdinanda, souboj vyhrál a posunul (rukou?) míč na volného Bowyera. Ten zblízka vyrovnal.

"Jestliže rozhodčí tohle nevidí, tak jak máš mít šanci vyhrát? Na této úrovni a v tak důležitém zápase očekáváš, že na hřišti bude sudí, které takovou chybu neudělá," zlobil se Ferguson.

Birmingham díky remíze opustil sestupové příčky. Proti Manchesteru ukázal, že doma na favority umí. V posledních týdnech porazil mistrovskou Chelsea a remizoval s Tottenhamem.

Manchester má po sedmé remíze z osmi venkovních zápasů v čele tabulky stejně bodů jako městský rival City, navíc se na něj může dotáhnout Arsenal. Fergusonovo mužstvo má však zápasy na Chelsea a v Blackpoolu k dobru.

"Ten gól v závěru jsme si nezasloužili. Myslím si, že jsme měli vyhrát," řekl Ferguson. "Na druhou stranu jsme měli přidat druhý gól, šance jsme si k tomu vytvořili.

Měl rozhodčí Mason před vyrovnávacím gólem Birminghamu odpískat faul či ruku?