Washingtonský gólman Michal Neuvirth v zápase s New Jersey.

Washingtonský gólman Michal Neuvirth v zápase s New Jersey. | foto: AP

Neuvirth pomohl Washingtonu k další výhře, Sobotka táhl útok St. Louis

• 10
Talentovaný brankář Michal Neuvirth vychytal Washingtonu druhou výhru za sebou, když předvedl 35 zákroků proti New Jersey. Capitals uspěli 5:1 poté, co jediný gól Devils vsítil Patrik Eliáš. Centr Vladimír Sobotka dvěma body (1+1) nasměroval St. Louis za výhrou 4:2 na ledě Atlanty. Dařilo se také Jakubu Voráčkovi s Rostislavem Kleslou (oba 1+0), kteří podpořili domácí triumf Columbusu 3:1 nad Calgary.

Po nedávné sérii osmi porážek v řadě se hokejisté Washingtonu pomalu dostávají zpět do optimální formy, která jim v loňské sezoně vynesla triumf v základní části NHL.

V úterý Capitals přivítali trápící se New Jersey a na domácím ledě dokázali potvrdit roli favorita výsledkem 5:1. Potřetí v řadě dostal v brance týmu Alexandra Ovečkina přednost před Rusem Semjonem Varlamovem český mladík Michal Neuvirth.

Rodák z Ústí nad Labem se za důvěru kouči Bruce Boudreauovi odvděčil dalším spolehlivým výkonem v podobě 35 zákroků. O čisté konto jej připravil pouze krajan Patrik Eliáš, jenž v 25. minutě svým sedmým gólem sezony v přesilové hře vyrovnával průběžné skóre na 1:1.

Washington rozhodl o svém úspěchu ještě v prostřední dvacetiminutovce, když v 30., 33. a 37. minutě skórovali Jay Beagle, Jason Chimera a John Carlson. V závěrečném dějství ještě potvrdil výhru Mike Knuble.

Hvězdný útočník domácích Alexandr Ovečkin si připsal pouze jedinou asistenci a na gól tak čeká už sedm zápasů. V tabulce produktivity se ruský forvard postupně propadl až do druhé poloviny elitní desítky, přičemž na lídra Sidney Crosbyho z Pittsburghu ztrácí již propastných 18 bodů.

Sobotka táhl ofenzivu St. Louis na ledě Atlanty, Pavelec odpočíval

Podobně jako ve čtvrtek 16. prosince nastoupil i v úterý na místo odpočívajícího Ondřeje Pavelce do branky ke druhému zápasu Atlanty ve dvou dvou dnech náhradník Chris Mason. V obou případech se však Thrashers neradovali z výhry poté, co naposledy padli doma se St. Louis 2:4.

Vladimír Sobotka prèetí støelou do prázdné branky výhru St. Louis nad Atlantou. Marnì se mu v tom snaží zabránit Tobias Enström.

Vladimír Sobotka pečetí střelou do prázdné branky výhru St. Louis nad Atlantou. Marně se mu v tom snaží zabránit Tobias Enström.

V dresu hostí se dvěma body ze závěru střetnutí blýskl český centr Vladimír Sobotka, jenž nejprve v 43. minutě asistencí pomohl k zásahu Alexe Pietrangela na průběžných 3:1 pro Bluesmany.

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Hejduk (Colorado, 28z., 31 bodů - 11+20)
2. Havlát (Minnesota, 32z., 30 bodů - 8+22)
3. Plekanec (Montreal, 32z., 28 bodů - 10+18)
4. Eliáš (New Jersey, 32z., 23 bodů - 7+16)
5. Krejčí (Boston, 25z., 22 bodů - 5+17)
6. Fleischmann (Colorado, 33z., 21 bodů 9+12)
7. Frolík (Florida, 30z., 19 bodů 8+11)
8. Vrbata (Phoenix, 32z., 19 bodů - 7+12)
9. Voráček (Columbus, 33z., 19 bodů - 6+13)
10. T. Kaberle (Toronto, 33z., 19 bodů - 1+18)

Nejproduktivnější bek soutěže Dustin Byfuglien sice následně snížil a vrátil Atlantu do hry, poslední slovo si však vzal opět aktivní Sobotka.

Bývalý útočník pražské Slavie v čase 59:12 trefil prázdnou branku Thrashers a zpečetil zisk dvou bodů pro St. Louis. Třiadvacetiletý rodák z Třebíče se tak zlepšil na celkových 13 zápisů (4+9) z 29 startů.

Kings nedali šanci Coloradu, Duchene s Fleischmannem propadli

Výsledky hokejistů Los Angeles jsou v posledních dnech jako na houpačce. Velké vítězství střídá porážka, přičemž naposledy si Kings poradili na ledě rozjetého Colorada hladce 5:0. Avalanche tak prohráli po šesti navazujících triumfech.

Americký reprezentační gólman Jonathan Quick předvedl 23 zákroků a proti nejofenzivnějšímu týmu ligy uhájil své třetí čisté konto sezony. Kapitán vítězů Dustin Brown vyprodukoval čtyři body (2+2).

Za nevydařený můžou zápas naopak označit zejména útočníci Avs Matt Duchene a Tomáš Fleischmann, kteří nenavázali na nedávné výkony oceněné postem první a druhé hvězdy týdne. Spoluhráči jinak jedné z nejúdernějších lajn Colorada byli tentokrát na ledě u tří obdržených branek.

Klesla s Voráčkem skórovali za Columbus

Hokejisté Columbusu v úterý přehráli Calgary 3:1 díky vydatné podpoře českých zástupců ve slavné soutěži. V 6. minutě utkání svou shodně šestou trefou ročníku otevíral skóre útočník Jakub Voráček a v 60. minutě pak završil finální podobu výsledku zásahem do prázdné klece bek Rostislav Klesla.

Rodák z Nového Jičína si navíc do statistik připsal šestnáctý a sedmnáctý plusový bod, díky čemuž se opět přiblížil vedoucímu postu dané ligové tabulky. Aktuálním lídrem +/- je Slovák Andrej Meszároš z Philadelphie s 20 kladnými zápisy.

Jakub Voráèek (vpravo) z Columbusu v souboji s Tomem Kostopoulosem z Atlanty.

Jakub Voráček (vpravo) z Columbusu v souboji s Tomem Kostopoulosem z Atlanty.

Buffalo - Anaheim 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
17. a 25. Ennis, 5. Stafford, 11. Gerbe, 58. Rivet - 56. a 60. Perry. Střely na branku: 42:23. Diváci: 18 690.

Atlanta - St. Louis 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
7. Little, 53. Byfuglien - 6. Boyes, 39. Steen,43. Pietrangelo (Sobotka), 60. Sobotka. Střely na branku: 39:27. Diváci: 14 662.

Columbus - Calgary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 6. Voráček
, 32. Boll, 60. Klesla - 37. O. Jokinen. Střely na branku: 37:30. Diváci: 12 443.

Washington - New Jersey 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
17. A. Gordon, 30. Beagle, 33. Chimera, 37. Carlson, 53. Knuble - 25. Eliáš. Střely na branku: 28:36. Brankář Michal Neuvirth odchytal celé utkání, inkasoval jednu branku ze 36 střel a úspěšnost zásahů měl 97,22 procenta. Diváci: 18 398.

Dallas - Montreal 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
7. Burish, 14. Benn, 23. Skrastinš, 37. B. Richards, 54. Eriksson - 31. Darche, 53. Gionta. Střely na branku: 17:29. Diváci: 17 805.

Colorado - Los Angeles 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
48. a 56. D. Brown, 13. Scuderi, 27. Richardson, 58. Justin Williams. Střely na branku: 23:32. Diváci: 15 891.

San Jose - Edmonton 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
34. Couture, 37. D. Boyle - 59. Penner. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17 562.