Útočníci Colorada Tomáš Fleischmann a Paul Stastny se radují z gólu, Slovák ve službách Chicaga Tomáš Kopecký zklamaně odjíždí na střídačku. | foto: AP

Fleischmann byl u tří gólů Colorada, Pavelec vychytal výhru na ledě Ottawy

• 25
Hokejový útočník Tomáš Fleischmann odehrál v pondělí svůj nejlepší zápas za Colorado po přestupu z Washingtonu. Kopřivnický rodák se zlepšil na sedm bodů z šesti startů v novém dresu bilancí (1+2) proti Chicagu, které Colorado i bez zraněného Milana Hejduka rozstřílelo 7:5. Do první bitky sezony se pustil uzdravený David Kočí. Sedmadvaceti zákroky se blýskl Ondřej Pavelec, jenž vychytal Atlantě výhru 4:3PP na ledě Ottawy.

Nedávnou výměnou do Colorada útočník Tomáš Fleischmann výrazně oživil svou produktivitu.

V úvodních 23 zápasech za Washington získal jen 10 bodů, přičemž po změně prostředí sbírá v průměru více než bod na zápas. Z šesti startů v dresu Colorada si šestadvacetiletý forvard navýšil statistiky dalšími sedmi body a celkově se zlepšil už na 17 zápisů (6+11).

V pondělním domácím duelu proti obhájcům Stanley Cupu z Chicaga odehrál Fleischmann zatím svou nejlepší partii po přestupu. Nabral totiž tři body (1+2) a byl vyhlášen třetí hvězdou u triumfu 7:5.

Útoèník Colorada Tomáš Fleischmann pálí na branku Chicaga.

Útočník Colorada Tomáš Fleischmann pálí na branku Chicaga.

Hostující Blackhawks přitom v 52. minutě díky třetímu bodu v utkání v podání Troye Brouwera (2+1) vedli 5:4. V 58. minutě však Fleischmann srovnal a přesně o minutu později připravil vítězný gól pro Matta Duchenea. V samotném závěru se pak ještě druhou asistencí podílel i na trefě do prázdné branky.

Avalanche uspěli, přestože jim podruhé za sebou chyběl lídr ofenzivy Milan Hejduk. Nejproduktivnější Čech letošní sezony NHL nenastoupil kvůli potížím s třísly. V sestavě domácích naopak figuroval jediný český bitkař v NHL David Kočí, jenž nastoupil teprve ke svému třetímu utkání letošní sezony poté, co v přípravném období v souboji s losangeleským Kevinem Westgarthem utrpěl zlomeninu čelisti.

Návrat mezi nejtvrdší bijce soutěže pražský rodák zažil po bitvě s urostlým obráncem Chicaga Johnem Scottem:

Pavelec prožil vítězný návrat do branky Atlanty

V sobotním druhém zápase Atlanty ve dvou dnech po dlouhých čtrnácti startech za sebou přepustil Ondřej Pavelec branku svému parťákovi Chrisi Masonovi. Kanadský gólman chytající poprvé od 9. listopadu pak pomohl Thrashers k výhře 5:4 nad slabými Islanders.

K pondělnímu střetnutí na ledě Ottawy byl ovšem opět připraven český reprezentant, jehož statistiky platí v úvodu letošní sezony za druhé nejlepší v celé soutěži.

Své kvality kladenský odchovanec potvrdil 27 zákroky, přičemž za svá záda pustil jen tři puky. To Atlantě stačilo k remíze 3:3 v řádné hrací době, po které naklonil prodloužení na její stranu útočník Bryan Little. Třiadvacetiletý centr se trefil podruhé v zápase.

Ottawa si tak z duelu odnesla pouze bod, přesto i s ním podle vývoje mohla být spokojena. V 38. minutě totiž domácí prohrávali už 0:3. Zpět do hry je vrátily až trefy Daniela Alfredssona, Chrise Neila a Jasona Spezzy, který vyrovnal v 48. minutě z trestného střílení.

Brankáø Atlanty Ondøej Pavelec èelí nájezdu Chrise Neila z Ottawy.

Brankář Atlanty Ondřej Pavelec čelí nájezdu Chrise Neila z Ottawy.

Los Angeles řádilo v Joe Louis Aréně

Americký reprezentační gólman Jonathan Quick zazářil v pondělí na ledě slavné Joe Louis Arény. Jednička Los Angeles pochytala všech 51 střel domácího Detroitu a výsledkem byl triumf Kings v poměru 5:0.

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Hejduk (Colorado, 28z., 31 bodů - 11+20)
2. Havlát (Minnesota, 29z., 27 bodů - 7+20)
3. Plekanec (Montreal, 28z., 26 bodů - 9+17)
4. Krejčí (Boston, 21z., 20 bodů - 4+16)
5. Eliáš (New Jersey, 28z., 19 bodů - 6+13)
6. Hemský (Edmonton, 21z., 18 bodů - 7+11)
7. Vrbata (Phoenix, 28z., 17 bodů - 6+11)
8. Voráček (Columbus, 29z., 17 bodů - 5+12)
9. Fleischmann (Colorado, 29z., 17 bodů 6+11)
10. T. Kaberle (Toronto, 29z., 17 bodů 1+16)

O čtvrtou porážku Red Wings z posledních šesti startů se nejvýrazněji přičinil Slovinec Anže Kopitar (2+0) a kanadský obránce Drew Doughty (0+3).

Lindback opět s nulou, Erat bodoval potřetí v řadě

Stejným výsledkem, jako Los Angeles vyloupilo arénu Detroitu, se radovali pro změnu v domácím prostředí hokejisté Nashvillu, kteří potvrdili roli favorita proti poslednímu celku soutěže - New York Islanders.

Triumf 5:0 dvěma zásahy podpořil útočník Patric Hornqvist. První hvězdou byl ale vyhlášen jiný Švéd. Jeho krajan v brance Predators Anders Lindback totiž ve své premiérové sezoně v NHL udržel už druhou nulu za sebou.

V sobotu slavil premiérové čisté konto díky 22 zákrokům proti Floridě a v pondělí pochytal všech 28 ran Ostrovanů. U prvního gólu střetnutí z hole domácího Sergeje Kosticyna se v přesilovce prezentoval asistencí Martin Erat. Český reprezentant tak bodoval už ve třetím utkání v řadě.

Brankáø New Yorku Islanders Dwayne Roloson právì inkasoval gól z hole Sergeje Kosticyna z Nashvillu.

Brankář New Yorku Islanders Dwayne Roloson právě inkasoval gól z hole Sergeje Kosticyna z Nashvillu.

Detroit - Los Angeles 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
41. a 43. Kopitar, 14. Simmonds, 34. Moller, 47. Johnson. Střely na branku: 51:26. Diváci: 17 810.

Ottawa - Atlanta 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0, 0:1)
39. Alfredsson, 46. Neil, 48. Spezza - 18. a 62. Little, 10. Slater, 38. Byfuglien. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 184.

Colorado - Chicago 7:5 (3:3, 1:1, 3:1)
21. a 59. Duchene (na druhou Fleischmann), 1. Yip, 7. Stastny, 16. McLeod, 58. Fleischmann, 60. O'Reilly (Fleischmann) - 6. a 52. Brouwer, 16. Skille, 19. Bickell, 40. Morin. Střely na branku: 30:34. Diváci: 15 924.

Calgary - Columbus 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
3. a 64. Iginla, 5. Morrison - 39. Vermette, 56. Nash. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19 289.

Nashville - NY Islanders 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
26. a 54. Hornqvist, 12. S. Kosticyn (Erat), 28. Smithson, 59. Spaling. Střely na branku: 26:28. Diváci: 14 314.

San Jose - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
27. Joslin, 29. Clowe - 7. Benn, 38. Ribeiro, rozhodující sam. nájezd B. Richards. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17 562.