Tero Tiitu právě srovnává stav semifinále MS proti České republice

Tero Tiitu právě srovnává stav semifinále MS proti České republice | foto: wfc2010photos

Splnili jste svůj domácí úkol, řekla finská hvězda. A Čechy popravila

• 2
Polovinu zápasu ho stejně jako ostatní finské útočníky česká obrana uhlídala. Ale hvězdný útočník Tero Tiitu na ni nakonec přeci jen vyzrál, když ve 29. minutě bleskově potrestal vyloučení Sladkého a tím finský výběr nastartoval k obratu. Tři minuty před sirénou pak ještě upravil na konečných 6:1.

Tero, jak se vám líbila hra Čechů?
Splnili si svůj domácí úkol. Hlavně v první třetině – v ní jsme nehráli vůbec dobře, což bylo kvůli skvělé české obraně. Pak jsme si řekli, že to takhle dál nejde, že se musíme začít hýbat a dát míček do kombinace. To jsme splnili, takže jsme se dostali do spousty šancí a nakonec vyhráli docela jasně. Jakmile jsme začali hrát to, co umíme, tak už Češi moc šancí neměli.

Tero Tiitu

Ukázali dnes Finové, že jsou lepší a možná i nejlepší na světě?
Žijeme přítomností a v tomhle konkrétním zápase jsme byli lepší, protože jsme dali šest gólů a Češi jeden. Ale sport je fascinující věc, protože když vyhrajete jednou, neznamená to, že vyhrajete i příště. Každopádně máme jeden z nejlepších týmů na světě.