Gólman Ondřej Pavelec z Atlanty si připisuje jeden z úspěšných zákroků v zápase s Coloradem | foto: AP

Pavelec vychytal Atlantě šestou výhru za sebou, Sobotka přihrál na tři góly

• 5
Nejlepší hráč hokejové NHL za uplynulý týden pokračuje i nadále ve skvělých výkonech. Český reprezentační brankář Ondřej Pavelec totiž v úterý 29 zákroky vychytal Atlantě už šestou výhru v řadě. Thrashers uspěli 3:2 po prodloužení na ledě Colorada, za které si jednu asistenci připsal Milan Hejduk. Skvělý zápas odehrál centr Vladimír Sobotka. Jeho tři asistence však St. Louis na výhru proti Chicagu nestačily.

V minulém týdnu brankář Pavelec zazářil v dresu Atlanty čistým kontem proti Montrealu a v dalších třech startech pak inkasoval dohromady pouhé tři góly.

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Hejduk (Colorado, 24z., 27 bodů - 8+19)
2. Plekanec (Montreal, 22z., 23 bodů - 8+15)
3. Havlát (Minnesota, 23z., 22 bodů - 5+17)
4. Vrbata (Phoenix, 23z., 16 bodů - 6+10)
5. Hemský (Edmonton, 20z., 15 bodů - 6+9)
6. Voráček (Columbus, 22z., 15 bodů - 5+10)
7. Eliáš (New Jersey, 23z., 14 bodů - 3+11)
8. Frolík (Florida, 21z., 13 bodů 4+9)
9. Krejčí (Boston, 15z., 12 bodů - 2+10)
10. Židlický (Minnesota, 17z., 12 bodů - 3+9)

Ve všech případech slavil vítězství, načež do úterního duelu na ledě Colorada nastupoval v pozici dle vedení NHL nejlepšího hráče za uplynulý týden a navíc s psychickou výhodou pěti triumfů v řadě.

Svou parádní formu pak kladenský odchovanec prodal i proti Avalanche, když během necelých 62 minut hry předvedl 29 zákroků. Šestou navazující vychytanou výhrou Pavelec stanovil nový klubový rekord Atlanty.

V řádné hrací době se oba celky rozešly za stavu 2:2 a ve druhé minutě prodloužení strhl výsledek na stranu hostujících Thrashers Anthony Stewart. Asistenci u vítězné trefy si připsal nejproduktivnější obránce dosavadního průběhu NHL Dustin Byfuglien, jenž byl navíc jedním ze dvou střelců Atlanty v řádné hrací době. Vítěz Stanley Cupu s Chicagem má na kontě už 27 bodů z 25 utkání.

Pozici nejproduktivnějšího Čecha v NHL si pro změnu upevnil útočník Colorada Milan Hejduk. Pardubický odchovanec asistoval u druhé trefy Avalanche z hole Davida Jonese. Útočník Tomáš Fleischmann, jenž v úterý posílil Colorado přestupem z Washingtonu, do utkání nestihl zasáhnout, což naopak neplatilo o bitkaři Davidu Kočím. Ten si po doléčení zranění z přípravného období odbyl svou letošní premiéru.

Sobotka přihrál na tři góly St. Louis

Kvůli zranění odehrál v letošní sezoně Vladimír Sobotka za St. Louis do úterního startu proti Chicagu pouze 18 zápasů, ve kterých vyprodukoval jen čtyři body (1+3).

V souboji s obhájci Stanley Cupu si však připsal hned tři asistence, čímž si výrazně vylepšil své osobní statistiky. Bývalý útočník pražské Slavie nicméně spokojeně do kabin odcházet nemohl poté, co jeho Bluesmani podlehli Blackhawks v přestřelce 5:7.

Chicago, kterému scházel zraněný Marián Hossa, se mohlo spolehnout na tradiční opory. V ofenzivně totiž zářili kapitán Jonathan Toews a také Patrick Kane (oba 2+1). Patrick Sharp vyprodukoval dva body (1+1) a Slovák Tomáš Kopecký dokonce čtyři (1+3).

St. Louis tak padlo potřetí v řadě a celkově poosmé z posledních jedenácti zápasů. Všech sedm branek od domácího mužstva inkasoval brankář Ty Conklin, jenž dostal tentokrát přednost před slovenským reprezentantem Jaroslavem Halákem. Podívejte se na parádní zadovku od Kopeckého, po které Toews vsítil sedmou trefu Chicaga:

Tampa otočila zápas proti Torontu, Stamkos se přiblížil Crosbymu

Když v 48. minutě svým druhým gólem utkání zvyšoval útočník Nikolaj Kuljomin vedení Toronta nad Tampou Bay na 3:1, vše nasvědčovalo tomu, že dva body zůstanou na kanadském ledě.

Proti byl ovšem útočník Martin St. Louis, jenž góly z 49. a 60. minuty zařídil vyrovnání na 3:3, načež v prodloužení završil velký obrat Lightning navrátilec z marodky Simon Gagne. Letní posila Tampy z Philadelphie nastoupila po dlouhé 18zápasové pauze. Podívejte se na první trefu sezony uzdraveného Gagneho:

Nejlepší střelec NHL Steven Stamkos vypálil na branku domácího gólmana Jonase Gustavssona tři puky, svou bilanci 21 gólů si však nevylepšil. Na konto mu přibyla jen jedna asistence, díky níž zaokrouhlil svou bodovou sbírku na 40 zápisů z 25 startů. Lídrem soutěže v produktivitě tak nadále zůstává Sidney Crosby z Pittsburghu s 41 body.

Toronto - Tampa Bay 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
32. a 48. Kulemin (na první T. Kaberle), 2. Versteeg - 49. a 60. St. Louis, 26. Malone, 62. Gagne. Střely na branku: 25:39. Diváci: 19 063.

Nashville - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
4. Weber, 33. O'Reilly, 60. Tootoo. Střely na branku: 23:33. Diváci: 14 333.

Colorado - Atlanta 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
42. Duchene, 51. Jones (Hejduk) - 11. Peverley, 54. Byfuglien, 62. Stewart. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 31 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12 131.

Chicago - St. Louis 7:5 (2:1, 3:1, 2:3)
30. a 56. Toews, 32. a 54. Kane, 5. Kopecký, 20. Sharp, 23. Brouwer - 17. Berglund (Sobotka), 38. Brewer (Sobotka), 44. Pietrangelo (Sobotka), 47. Boyes, 58. Backes. Střely na branku: 24:26. Diváci: 21 140.

San Jose - Detroit 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
10. Heatley, 25. Ferriero, 58. Clowe - 23. a 48. Zetterberg, 5.
Cleary, 9. Dacjuk, 40. Eaves. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17 562.