Radost Andyho Murrayho

Radost Andyho Murrayho | foto: AP

Murray zlomil loňské postupové prokletí. A teď si přeje Nadala

• 1
Loni byl tenista Andy Murray hodně zklamaný. V základní skupině Turnaje mistrů vyhrál dva zápasy ze tří, přesto se do semifinále nepodíval. Letos postupové prokletí zlomil. V posledním duelu proti Ferrerovi potřeboval uhrát alespoň set a to se mu i přes nervózní začátek povedlo.

TURNAJ MISTRŮ - VŠECHNY VÝSLEDKY A AKTUÁLNÍ POŘADÍ VE SKUPINÁCH ZDE

Když před rokem dohrál základní skupinu, musel Murray na postupové razítko čekat až do posledního duelu mezi Federerem a Del Potrem.

Nedočkal se. Argentinec porazil Federera nejtěsnějším možným skóre, které oběma tenistů zaručilo postup. Všichni tři tehdy vyhráli dvakrát, ale při rovnosti setů nakonec v Murrayho neprospěch rozhodla pouhá jediná hra.

Andy Murray prožívá zápasAndy Murray

Andy Murray

Letos si Murray už postup pohlídal. I proto, že poslední zápas hrál on a vše měl ve svých rukách. Povedlo se. Když o půlhodině postup stvrdil ziskem vytouženého setu, mohl se zaplněnou londýnskou O2 Arenou začít slavit.

"Ten loňský rok byl pro mě těžký. Ale letos jsem zde porazil dva dobré hráče a jsem moc rád, že jsem se probil do semifinále," prohlásil Murray po dvousetové výhře nad Španělem Ferrerem.

murray na turnaji m.

2010 - bilance 2-1 (výhry nad Söderlingem a Ferrerem, porážka s Federerem) - postup do semifinále

2009 - biilance 2-1 (výhry nad Del Potrem a Verdaskem, porážka s Federerem) - konec ve skupině

2008 - bilance 3-1 (výhry nad Federerem, Roddickem a Simonem ve skupině) - porážka v semifinále s Davyděnkem

Postupové razítko se ale nerodilo lehce. Třiadvacetiletého Skota semifinálová myšlenka zpočátku svazovala. I proto s Ferrerem ztratil první dvě hry.

"Byl jsem nervózní," přiznal Murray. "Věděl jsem, že potřebuji urvat ten jeden set. Ale věděl jsem také, že David potřebuje vyhrát ve dvou setech, aby měl šanci postoupit."

Pak ale domácí miláček nastartoval k obratu. Získal šest gamů v řadě a zhluboka si oddychl. Loňská smůla byla zapomenuta. Ferrera nakonec smetl v nejkratším zápase turnaje za 69 minut dvakrát 6:2.

"Hrál jsem opravdu dobře," pochválil se Murray, který soupeři hned šestkrát vzal servis." Do semifinále ze druhé pozice ve skupině doprovodil Rogera Federera.

O jeho soupeři pro sobotní semifinále se rozhodne dnes. Bude jím někdo ze čtveřice Nadal, Berdych, Roddick a Djokovič. Rodák z Dunblane však míří vysoko.

"Chtěl bych Nadala. Je to nejlepší hráč světa a výborně hraje i tady. Jsem si jistý, že by tenhle zápas byl hodně sledovaný," prohlásil.

Španělskou světovou jedničku letos zdolal dvakrát ze tří duelů, z toho dvakrát na tvrdém povrchu. "Ale abych mohl vyhrát, budu muset předvést svůj nejlepší tenis. A proč ne zrovna tady v semifinále."