Mladoboleslavský Lukáš Opiela střílí gól Českým Budějovicím.

Mladoboleslavský Lukáš Opiela střílí gól Českým Budějovicím. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Tři bleskové údery hostů rozhodly: České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3

• 9
Dohrávka 16. kola fotbalové ligy patřila Mladé Boleslavi. O vítězství v Českých Budějovicích rozhodly tři rychlé akce: nejprve se trefil Opiela a další dva góly přidal exbudějovický Kulič. Za Jihočechy v závěru jen korigoval skóre z pokutového kopu Otepka.

Fotbalisté Mladé Boleslavi tak prodloužili úspěšnou sérii z jihu Čech. V Českých Budějovicích prohráli naposledy v roce 2004. V této sezoně jsou navíc po Plzni jen druhým týmem, který překonal Budějovice na jejich hřišti.

on-line

Boleslavští se po zisku tří bodů posunuli na páté místo před Teplice a mají stejně bodů jako čtvrtý Jablonec.

Oba týmy chtěly napravit porážku z minulého kola - Boleslav doma nečekaně klopýtla se Slováckem a České Budějovice si z Olomouce přivezly dokonce pětigólový debakl.

Zpočátku to na další bodový zisk Boleslavi ze Střeleckého ostrova příliš nevypadalo. Dynamo viditelně toužilo navázat na úspěšnou bilanci z domácího prostředí, kde třikrát po sobě zvítězilo, a zápas zahájilo náporem.

Utkání Č. Budějovice versus Ml. Boleslav ve videoreportáži

Ve třetí minutě se protáhl do vápna Mezlík, ale z úhlu trefil jen Millerovy nohy. Po následném rohu pálil Lengyel v solidní pozici hodně nad branku.

Mladoboleslavský kouč Karel Stanner uznal, že v úvodu to v Českých Budějovicích na výhru jeho svěřenců příliš nevypadalo. "Do zápasu jsme nevstoupili moc přesvědčivě a domácí nás zatlačili. Nechávali jsme jim zbytečně prostor. Některé situace jsme tam přežili a postupem času jsme se trošku zlepšovali," řekl na tiskové konferenci Stanner.

"Přesto si myslím, že i potom byla naše kombinace dosti kostrbatá, na druhou stranu je ale třeba říci, že naše produktivita byla poměrně dobrá. Z těch situací, které vypadaly gólově, jsme dali tři branky a ještě jednu mohl přidat Řezníček," pokračoval hostující trenér.

Hosté se v úvodu skutečně nemohli dostat do tempa, ale pak soupeře vyučili v produktivitě. Po 17 minutách napřáhl za vápnem Opiela a střelou kolem stínujícího Rakovana zamířil krásnou střelou přesně k tyči.

Po půlhodině hry Mladoboleslavští brankově udeřili i ze své druhé nebezpečnější akce. Na domácích se při ní zřejmě podepsaly absence v obraně: Lengyel prohrál hlavičkový souboj s Mendym, Kulič přetlačil dalšího domácího stopera Riegela a přízemní střelou uklidil míč přesně k tyči.

Michal Žižka z Českých Budějovic pálí.Alexandre Mendy z Mladé Boleslavi (vlevo) si kryje míč, tlačí se na něj Michal Žižka z Českých Budějovic.

Jihočeši nerezignovali, ale na zvrat dnes neměli. Ondrášek pálil na konci poločasu těsně mimo a Otepku v začátku druhé půle vychytal Miller.

Hosté mohli vyrážet do brejků a jeden z nich vyřešili v 62. minutě ukázkově - Fabián dlouhým pasem vysunul Řezníčka, ten obloučkem přiťukl Kuličovi a zkušený kanonýr vstřelil bývalému klubu svůj druhý gól v zápase.

V závěru Středočeši poměrně v klidu hlídali náskok a nic na tom nezměnila ani osm minut před koncem snižující trefa Dynama. Z penalty po faulu na Ondráška odčaroval kouzlo hostujícího gólmana Millera domácí Otepka.

"Venku hrajeme trochu lépe zezadu a doma dostáváme více branek, protože se jich i více snažíme dát. Venku jsme za celou sezonu dostali sedm gólů a to je velmi dobrá vizitka. K dobré defenzivě jsme dnes přidali i tři branky, a proto jsme utkání dotáhli do vítězného konce," dodal Stanner.

Podle domácího kouče Jaroslava Šilhavého vyškolili hosté Dynamo v efektivitě. "Opiela a hlavně Kulič dnes ukázali, jak je fotbal krásný a jednoduchý, když se to umí. Při prvním gólu jsme nedokázali přistoupit včas k protihráči, a když pak ze druhé střely prohráváte 2:0, tak to s tím mužstvem samozřejmě zamává."

"Určitě si nemyslím, že jsme byli v nasazení, kombinaci a hře ve středu pole horším týmem, ale hosté nám dnes dali velkou lekci z produktivity," uvedl Šilhavý.

Dynamo prý bylo málo důrazné ve vápně. "I když jsme v závěru do vápna soupeře posílali hodně centrů, tak máme málo hráčů, kteří chtějí jít za míčem a chtějí dát gól. Proto je ten náš stav takový, jaký je. Chybujeme v obraně, dostáváme hodně gólů a vepředu nejsme nebezpeční," dodal.