PROTÁHNU SE? Sparťan Jiří Kladrubský se pokouší prorazit obranný dvojblok Slovácka ve složení Ladislav Volešák (vlevo) a Vít Valenta. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Fotbalového mistra znovu dotáhl k výhře africký útok: Slovácko - Sparta 0:2

• 315
Fotbalová Sparta znovu děkuje útočníkům z Afriky. Wilfried a Kweuke byli hlavními postavami zápasu 16. kola, ve kterém úřadující ligový mistr porazil Slovácko 2:0.

Utkání Slovácko versus Sparta ve videoreportáži

Nejdřív Wilfried otevřel skóre z penalty, pojišťovací gól potom přidal Kweuke. Ten se v lize trefil ve čtvrtém zápase po sobě, s brankou v Evropské lize proti Lausanne dokonce v pátém utkání za sebou.

ON-LINE

Spartě pomohlo i to, že Slovácko neproměnilo penaltu. Brankář Blažek totiž vychytal Jiřího Valentu.

"Výhru nám zajistila nejenom neproměněná penalta Slovácka, ale i dobrý výkon našeho brankáře Blažka," chválil Jozef Chovanec, generální sportovní manažer Sparty.

Slovácko od úvodu zápasu plnilo pokyny kouče Miroslava Soukupa a vsadilo na útočnou hru. Jenže už po pěti minutách dostal záměr domácích fotbalistů dát trenérovi k dnešním 45. narozeninám bodový dárek vážnou trhlinu. Po levé straně unikl Vacek, Vít Valenta ho v pokutovém území srazil skluzem a rozhodčí Hrubeš nařídil penaltu. Tu bezpečně proměnil Wilfried.

Domácí hráči sice nerezignovali, bojovali dál, do střeleckých šancí se ale
přes pozorné zadáky soupeře nedostali. Až v 18. minutě unikl Švancara,
kterého srazil u brankové čáry obránce Adiaba. Slovácko ale nabídku na
vyrovnání z pokutového kopu odmítlo. K jeho zahrání se postavil Jiří
Valenta, jehož špatně umístěnou přízemní střelu brankář Blažek s přehledem kryl.

Sparta sice ve středu hřiště nebezpečněji kombinovala, ale také většinou
zakončovala ze střední vzdálenosti. Až v 32. minutě rozehráli hosté
nakrátko rohový kop, po Vackově centru vrátil míč před branku Kladrubský a volný Kweuke přidal hlavou druhý gól.

GÓLOVÁ OSLAVA. Fotbalisté Sparty (zleva) Podaný, Kladrubský, Pamič, Kweuke a Wilfried se radují z gólu v zápase se Slováckem.

Slovácko do poločasu ještě více otevřelo hru, vypracovalo si i velkou
střeleckou příležitost. Fujerik se ve 40. minutě ocitl po centru Jiřího
Valenty před Blažkem zcela sám, šance se ale lekl a míč trefil tak špatně,
že jej sparťanský brankář snadno chytil.

Hned po změně stran se Blažek blýskl znovu, když v 50. minutě po Fujerikově centru z pravé strany chytil hlavičku Jiřího Valenty z bezprostřední blízkosti

V závěrečné čtvrthodině opět Slovácko zvýšilo tlak, centrované míče i
střely zdálky ale pochytal Blažek. V závěru propásl další šanci ke
skórování Fujerik, který levačkou netrefil přesně míč, a při sólovém útoku
si neporadil s Blažkem ani zkušený Švancara.

"I kdybychom hráli 120 minut, tak bychom asi dnes branku nedali," posteskl si po utkání slovácký trenér Soukup, kterému jeho svěřenci k dnešním 45. narozeninám navzdory bojovnosti nedali dárek v podobě alespoň remízového výsledku.