Nepřehledná situace v utkání Slavia - Ostrava, v centru dění domácí Belaid.

Nepřehledná situace v utkání Slavia - Ostrava, v centru dění domácí Belaid. | foto: Michal Šula, MAFRA

Hráči do zápasu dali všechno, těšilo ostravského kouče po remíze se Slavií

• 24
Poslední akce. Poslední střela. A gól! Josef Hušbauer parádní střelou v poslední vteřině utkání proti pražské Slavii zachránil ostravským fotbalistům bod.

Už to nevypadalo na úspěšnou premiéru trenéra KarolaMarka na lavičce Baníku Ostrava. Leč Ostravští v pátečním 16. kole první ligy přece jen remizovali v Praze se Slavií 1:1. "Velmi pěkný gól, Hušbauer už dal takových víc," ocenil Marko přesnou ránu. Po ní slávisté rozehráli a sudí Zelinka zápas ukončil.

"Čekal jsem na odražený balon, chtěl jsem ho jen placírkou umístit," popisoval svou bodovou trefu Josef Hušbauer. "Mířil jsem tam, ale takhle dobře se trefit, to se mi ještě nepovedlo."

A celý tým i trenér Marko skákal radostí. Kouč od první vteřiny stál před lavičkou. Ukazoval, přešlapoval, křičel... Kolikrát vystoupil z dovoleného prostoru pár centimetrů ke hřišti.

video podívejte se na sestřih zápasu

Utkání Slavia versus Ostrava ve videoreportáži

Jak byl vykřičený, tak už po 28 minutách vypil láhev vody a pak ji prázdnou hodil pod lavičku. Záhy jeho tým inkasoval a Marko si poprvé sedl. "Ten gól byl laciný, to se nesmí stávat," řekl kouč.

Bod označil za poctivě vybojovaný. "Hráči do zápasu dali všechno," prohlásil Marko. "V první půli jsme ale hráli zakřiknutě, dobrá byla jen obrana. Nedostávali jsme se ale vůbec dopředu, s míčem to nebylo dobré. Lukeš se pohyboval ve špatných prostorech. Chlapci jako by si nevěřili při hře s míčem."

Přesto měl Baník v první půli za stavu 0:0 šanci. Šenkeřík se dostal za obranu, leč přes gólmana Zlámala trefil jen pravou tyč. "Bohužel," povzdechl si ostravský útočník. "To jsem měl proměnit."

Slávista Bassirou Dembele pálí, Josef Hušbauer z Baníku Ostrava střele nezabránil.

Slávista Dembélé pálí, Hušbauer z Baníku Ostrava střele nezabránil.

Karol Marko

Karol Marko při své ligové preméře na ostravské lavičce.

Trenér Marko poslal do utkání s kapitánskou páskou stopera Reného Bolfa. "Chtěl jsem něco změnit. Má spoustu reprezentačních startů, je to osobnost," podotkl trenér. "A páska mu pomáhá, aby si víc věřil. Chci po něm, aby víc mluvil, aby mužstvo dirigoval."

Kapitánem je jinak Martin Lukeš, jenže ten rok nesmí funkci vykonávat po potyčce s Klesou v posledním kole minulého ročníku ligy v Příbrami. Tu tehdy Marko vedl. "Vidíte, kruh se uzavírá. Klesu jsem za to tehdy pochválil," usmál se Marko.