Mladoboleslavský brankář Jan Šeda vyndavá míč ze své brány. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

• 13
Jablonecký útočník Pekhart střílel už spíš z nouze. Nakonec se ale po velké chybě gólmana Šedy z Mladé Boleslavi radoval z gólu. Podívejte se na lacině puštěný gól i další trefy ve videoreportážích z posledního kola fotbalové ligy.

Jablonec - Mladá Boleslav 1:1

V dohrávce kola fotbalové ligy padaly góly jen v první desetiminutovce. O dělbě bodů za remízu 1:1 se postarali svými trefami boleslavský Řezníček a jablonecký Pekhart, který skóroval podeváté v sezoně.

Bohemians - Sparta 0:1

Sparťané nechali elitního střelce Wilfrieda jen na lavičce, ale vůbec jim to nevadilo. Mají dalšího robustního útočníka tmavé pleti. Kweuke byl jejich nejnebezpečnějším hráčem, dvakrát trefil břevno a dal také rozhodující gól.

Příbram - Slavia 1:1

Po středeční pohárové remíze na Žižkově fotbalisté Slavie nijak nenadchli ani v duelu 14. ligového kola v Příbrami. Na rychlý gól domácích dokázali zareagovat pouze vyrovnávací brankou krátce po přestávce a získali bod za remízu 1:1. Navíc domácí útočník Huňa v závěru minul prázdnou branku.

Plzeň - Teplice 4:2

V minulém kole fotbalová Plzeň poprvé prohrála, po předehrávce 14. kola první ligy je ale zase zpátky na vítězné vlně. A diváky opět bavila atraktivní hrou, Teplice porazila na svém stadionu 4:2.

Ústí nad Labem - Ostrava 0:4

Góly Zehera, Koukala a Frejlacha během prvních osmadvaceti minut rozhodly o výhře Ostravy na teplickém stadionu proti Ústí nad Labem. V závěru ještě přidal záložník Koukal svou druhou trefu.

Hradec Králové - Olomouc 1:0

Fotbalisté Olomouce nezareagovali na sobotní výhru Sparty a klesli z druhého místa. V Hradci Králové hrála Olomouc dlouho bezbrankové utkání, to ale změnil v 78. minutě domácí Poděbradský.

České Budějovice - Brno 1:0

V minulém kole vyhráli fotbalisté Brna vysoko 7:0, tentokrát podlehli Českým Budějovicím 0:1 a zůstávají na předposledním, sestupovém místě. Rozhodující gól vstřelil v 73. minutě Černák.

Slovácko - Liberec

Trenér Petr Rada, který v týdnu převzal po Josefu Petříkovi liberecké fotbalisty, slaví vítězství. Jeho tým vyhrál na Slovácku 1:0 gólem Bosančiče z první půle.