Ve skluzu je  Pavel Šultes z Olomouce, stíhá ho Jiří Valenta ze Slovácka

Ve skluzu je Pavel Šultes z Olomouce, stíhá ho Jiří Valenta ze Slovácka | foto: ČTK

Gól v úvodu, neškodný soupeř a posun před Spartu: Slovácko - Olomouc 0:2

• 100
Olomoučtí fotbalisté už jsou zase v tabulce první ligy na druhém místě. Pomohlo jim k tomu vítězství ve 12. kole na půdě Slovácka, kde vyhráli 2:0.

Utkání Slovácko versus Olomouc ve videoreportáži

Úvodní gól vstřelila Olomouc už ve 4. minutě, kdy se trefil Hořava. Ve druhém poločase pojistil tři body Hubník.

ON-LINE

Olomouci usnadnil práci soupeř. Slovácko si totiž za celý zápas nevypracovalo ani jednu opravdu vážnou šanci, i když chvílemi mělo optickou převahu.

Zisk tří bodů pro svěřence trenéra Psotky znamená, že se posunuli na druhé místo, na kterém díky lepšímu skóre vystřídali Spartu. Na vedoucí Plzeň ovšem ztrácí propastných dvanáct bodů.

Rozhodla už 4. minuta

Po skončení zápasu se dá říct, že rozhodla už 4. minuta. Hosté zaútočili po levé straně, útočník Petr sklepl míč na hranici velkého vápna, odkud přesně pálil Hořava.

"Tenhle gól sice utkání nerozhodl, ale hodně ovlivnil," posteskl si slovácký kouč Soukup. "V prvních dvaceti minutách jsme jen odkopávali míče."

Tím aktivita Olomouce z úvodu ustala a dlouhé minuty se na hřišti vůbec nic nedělo.

Nuda, nuda, nuda.

Až ve 35. minutě protáhl olomouckého gólmana Drobisze domácí záložník Volešák. Bez přípravy střílel z šestnácti metrů, ale brankář jeho pumelici vyrazil.

Aktivita Slovácku k ničemu nebyla

Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné Slovácko: aktivnější, nápaditější a agresivnější. Jenomže k ničemu to nebylo. Domácí sice měli převahu na polovině hřiště, ovšem do pokutového území se dostávali sporadicky.

Naopak Olomouci stačila nenápadná akce. Centr ze strany nešťastně přizvedl domácí Mezlík, čímž míč naservíroval střelci Hubníkovi. Ten se bez přípravy trefil přesně k tyči - 2:0 pro Olomouc.

Pak už hostům stačilo jen pozorně bránit. Dobře věděli, že posun před Spartu už jim nikdo nevezme.

"Kdybychom nevyhráli, tak by nám nejenom utekly týmy vpředu, ale zároveň by se na nás dotáhlo i Slovácko. Proto je tohle vítězství hodně cenné," radoval se po utkání olomoucký trenér Psotka.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37