BUDĚJOVICKÁ RADOST. Hráči Českých Budějovic se radují z gólu.

BUDĚJOVICKÁ RADOST. Hráči Českých Budějovic se radují z gólu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Na jihu Čech narazil i bronzový tým minulé sezony: Budějovice - Ostrava 2:1

• 18
Fotbalisté Českých Budějovic porazili i třetí nejlepším tým minulé sezony. Po skalpu Sparty a Jablonce si podali i Ostravu, ve 12. kole první ligy ji zdolali 2:1.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Budějovice mají na podzim jen tři výhry, postupně zdolaly mistra, vicemistra a teď i bronzový tým minulého ročníku.

Po vyrovnaném poločase rozhodl po hodině hry Ondrášek, byl to pro něj pátý gól sezony.

"Jsme moc rádi, že jsme dokázali získat body s tak silnými soupeři, jako jsou Sparta, Jablonec nebo teď Baník. Dobře také je, že bodujeme před domácím publikem, kterému jsme byli hodně dlužni," řekl budějovický kouč Jaroslav Šilhavý.

Baník chtěl v souboji sousedů z dolní části tabulky, které dělilo před zápasem pouze skóre, potvrdit, že sedm bodů z předchozích tří kol nezískal náhodu a že už zažehnal výsledkovou krizi. Začal sebevědomě. V sedmé minutě proskákal odražený míč až k Zeherovi, ale ten v dobré pozici přestřelil domácí branku. Za pět minut potáhl stejný hráč míč po levé straně, přihrál před vápno na Frejlacha, který pálil těsně mimo.

Utkání České Budějovice versus Ostrava ve videoreportáži

O chvíli později však nečekaně udeřili domácí. Mezlík se nejprve v desáté minutě zastřeloval a po čtvrthodině hry už byl úspěšný. Z pravé strany prošel až kousek za šestnáctku, kde napřáhl a Baránek propustil skákavý pokus do sítě. Domácí záložník se radoval z jubilejního desátého ligového gólu.

Baník nesložil zbraně. V 19. minutě zkoušel z levé strany obstřelil Kučeru Marek, ale domácí brankář ještě stačil zasáhnout. O šest minut později už ovšem mohl jen bezmocně sledovat, jak Ostravě nešťastným obranným zákrokem daroval vyrovnání českobudějovický kapitán Horejš. Domácí stoper nedůrazně odvrátil Řezníkův přízemní centr, ostravský bek se dostal k míči znovu a s přehledem ho uklidil do odkryté branky.

Deset minut před pauzou mohli hosté dokonale otočit vývoj. Lukeš poslal chytrou kolmicí do úniku Zehera, který postupoval neohroženě sám na Kučeru, jenže v zakončení naprosto selhal. Oblouček přes domácího gólmana poslal mimo.

Po přestávce ještě Baník chvíli pokračoval v náporu. V 53. minutě podržel Jihočechy Kučera, který dokázal Zeherovu zblokovanou ránu padající pod břevno vyškrábnout na roh. Zeher se branky nedočkal ani po hodině hry, kdy ho tak překvapilo, že domácí gólman upustil lehký Lukešův centr, že vůbec nezakončil.

Pak na chvíli převzalo aktivitu Dynamo. Baránka nejprve protáhl agilní Mezlík. Hosté však nebrali varování vážně, zaspali v 66. minutě při rohovém kopu a na zadní tyči nikým nehlídaný Ondrášek propasíroval míč za čáru. Snaha o závěrečný tlak už Baníku k vyrovnání nepomohla.

"Byla to taková klasická porážka, kdy jsme soupeři dali dárek. Jsem hodně zklamaný, protože v tomto utkání jsme opravdu neměli ztratit body. Měli jsme dost možností, abychom výsledek překlopili na naší stranu. Neříkám, že Budějovic hrály špatně. Hrály slušně, dobrý fotbal, ale myslím si, že vytěžily z minima maximum," řekl ostravský trenér Miroslav Koubek. Zlobil se především na útočníka Róberta Zehera, který zahodil několik šancí.