Hokejisté Bostonu se radují ze vstřeleného gólu proti Phoenixu | foto: AP

Odvetný zápas NHL v Praze ovládl Boston, Krejčí dvakrát asistoval

• 10
Po sobotní výhře Phoenixu v poměru 5:2 se o den později v O2 areně radovali pro změnu hokejisté Bostonu. O vítězství 3:0 se přičinil také český centr David Krejčí, jenž asistencí připravil první dva góly Bruins. Brankář vítězů Tim Thomas na čisté konto potřeboval 29 zákroků.

Phoenix nastoupil do nedělní odvety s totožnou sestavou. Bruins naopak sáhli ke dvěma změnám, když brankáře Tuukku Raska nahradil zkušený Tim Thomas a ve třetím útoku na místo Daniela Pailleho naskočil nováček Jordan Caron.

utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Phoenix nastoupil s vyčkávací taktikou

Po sobotním vítězství 5:2 nastoupili hokejisté Phoenixu se zabezpečenou obranou a vyčkávací taktikou. Boston se naopak snažil odčinit úvodní porážku, výsledkem byla jasná střelecká převaha Bruins po první třetině v poměru 15:8.

O první vážnější ohrožení branky v zápase se ve 2. minutě zasloužil bitkař Bostonu Shawn Thornton, když nebezpečně tečoval střelu Zdena Cháry. Ve čtvrté minutě nejprve nebezpečně pálil David Krejčí a záhy na to putoval na trestnou lavici kapitán Phoenixu Shane Doan, stejně jako v sobotním duelu byli ovšem paradoxně nebezpečnější bránící se Coyotes. Do brejku se tentokrát dostal Fin Lauri Korpikoski. Brankář Tim Thomas ale jeho pokus kryl.

Hodně aktivní byl český centr Krejčí. V 15. minutě měl dostatek prostoru, branku však přestřelil. Následně fauloval nervózní Thornton a v přesilovce Phoenixu nebezpečně pálili Keith Yandle a Lee Stempniak.

David Krejèí, útoèník Bostonu (uprostøed) padá mezi Martinem Hanzalem (vpravo) a Sami Lepistem z Phoenixu

David Krejčí, útočník Bostonu (uprostřed) padá mezi Martinem Hanzalem (vpravo) a Shane Doanem z Phoenixu.

Čekání na první gól ukončil bojovník Lucic

Druhá dvacetiminutovka pokračovala ve stejném duchu jako úvod utkání. Boston se snažil dobývat branku Ilji Bryzgalova a Phoenix čekal na svou šanci ujet do rychlého brejku. V 24. minutě se provinil faulem loktem Petr Průcha. Bruins nicméně více než nebezpečné střely Cháry a Krejčího nevytěžili.

Další nedělní zápasy NHL

Kromě O2 areny se v neděli hrála NHL i na dvou stadionech v Kanadě.

V době, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny, Boston vedl na střely jednoznačně 24:9. Na góly to však bylo stále 0:0. Čekání na první branku ukončila až 33. minuta a tvrdá střela Milana Lucice, kterého vyslal do útočného pásma napadající Nathan Horton.

V 35. minutě se osmělil k ofenzivní akci bek Keith Yandle. Brankář Tim Thomas si pro puk vybruslil daleko z brankoviště, vše ale nakonec dopadlo dobře pro dosud výrazně aktivnější Boston. Ten byl navíc za svou převahu těsně před druhým odchodem do kabin odměněn trefou na 2:0 z hole Nathana Hortona. Letní posila Bruins z Floridy vsítila ranou z rychlé otočky už svůj třetí gól sezony poté, co puk za brankou Phoenixu vybojovali Mark Recchi a Krejčí.

Seguin slavil premiérovou trefu v NHL

Výčet zajímavých momentů z třetí třetiny odstartoval v 41. minutě obránce Chára, jenž si ve středu kluziště počíhal na Radima Vrbatu a tvrdým bodyčekem jej poslal k ledu.

Za stavu 2:0 pro Boston si oba týmy prohodily role z úvodu střetnutí. Phoenix zvýšil aktivitu a Bruins naopak vyráželi do nebezpečných protiútoků. To se naplno potvrdilo v 50. minutě. Coyotes zamkli svého soupeře v obranném pásmu, z následného brejku ale skóroval Tyler Seguin. Pro velkou naději Bostonu to byl premiérový gól kariéry v NHL.

V 55. minutě nevyužil velkou šanci na snížení Eric Belanger, který z přečíslení 2 na 1 netrefil odkrytou branku Tima Thomase. Americký reprezentant tak nadále směřoval za čistým kontem hned ve svém prvním startu sezony.

Boston závěr střetnutí dohrával v početní převaze po faulu beka Yandlea. Milan Lucic se neváhal pustit do šarvátky s Edem Jovanovskim, oba hráči už předčasně zamířili do kabin. V posledních vteřinách ještě Lee Stempniak trefil tyč branky Bostonu, který si po konečném výsledku 3:0 připsal první body v nové sezoně.

Phoenix - Boston 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Lucic (Horton, Krejčí), 40. Horton (Recchi, Krejčí), 50. Seguin (Ryder, Thomas). Rozhodčí: Leggo, Meier - Henderson, Sharrers. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Střely na branku: 29:37. Diváci: 12 990.

Phoenix: Bryzgalov - Aucoin, Jovanovski, Ekman-Larsson, Lepistö, Schlemko, Yandle - Vrbata, Hanzal, Whitney - Wolski, Belanger, Doan - Průcha, Korpikoski, Upshall - Stempniak, Fiddler, Pyatt. Trenéři: Tippett, Samuelsson, King a Sulliman.
Boston: Thomas - Boychuk, Chára, Seidenberg, Stuart, Ference, Hunwick - Horton, Krejčí, Lucic - Wheeler, Bergeron, Caron - Ryder, Seguin, Recchi - S. Thornton, G. Campbell, Marchand. Trenéři: Julien, Houda, Ward a Jarvis.