OSTRÝ SOUBOJ. Ján Greguš z Ostravy se snaží získat míč před dotírajícím Václavem Ondřejkou ze Slovácka. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Baník využil přesilovku a potřetí za sebou bodoval: Ostrava - Slovácko 2:1

• 44
Pryč ze sestupových pozic. To je hlavní zpráva pro fotbalisty Ostravy, kteří v 11. kole zdolali Slovácko 2:1. Dokonale tak využili toho, že víc než hodinu hráli proti oslabenému soupeři, kterému od 25. minuty chyběl vyloučený Košút.

Utkání Ostrava versus Slovácko ve videoreportáži

Slovácký hráč dostal červenou kartu za to, že rukou v pokutovém území vyrazil dorážků Lukeše. Nařízenou penaltu navíc proměnil Neves.

Na začátku druhé půle sice srovnal Reinberk, ale vedení ostravskému celku vrátil Varadi.

ON-LINE

Zahřívací desetiminutovka se obešla bez vzruchu. Když nepřišel úvodní tlak Ostravy, hosté vycítili šanci a začali se tlačit dopředu. Jejich aktivita
však končila před pokutovým územím.

Přítrž snaze Slovácka učinili domácí v třetí desetiminutovce. Nejpilnější
ostravský ostřelovač Frejlach se opřel do míče z 18 metrů a Filipko
jedovatou bombu s námahou vytlačil nad břevno.

Protest

Slovácku se nelíbí vyloučení Košúta

Slovácko podalo hned po zápase protest proti vyloučení obránce Košúta a následné penaltě, po které dostalo první gól.

"Červenou kartu viděl Košút bez předcházející žluté. Přitom po střele spadl na míč a ruku měl u těla. Rozhodně z jeho strany nešlo o úmyslné hraní rukou a ani nezabránil brance. Vyloučení jsme nepochopili," řekl tiskový mluvčí Slovácka Aleš Mazúrek.

Jenže už o pár sekund později přišla na hosty hned dvojitá pohroma.
Lukešovu dorážku totiž před brankovou čárou rukou zastavil Košút, dostal červenou kartu a Neves navíc z penalty poslal Baník ve 26. minutě do vedení. Gólman Filipko kapituloval po dlouhých 316 minutách.

Početní výhodu však Ostrava spíše promarnila. Dále hrála zakřiknutě a
nepřesně. Slovácko se ani v deseti nemuselo bát útočit a pět minut po pauze se dočkalo vyrovnání. Trestný kop Volešáka spadl ve vápně na nohu Reinberkovi, který placírkou po zemi trefil opačný kout.

Až poté domácí proti oslabenému soupeři více rozhýbali hru a přitlačili na
hostující obranu, ale z brejků bylo opět nebezpečnější Slovácko. Valentova rána v 59. minutě skončila na břevnu, po gólu záhy volala i možnost Volešáka, který však po vyražené střele Szmeka v těžké pozici nedokázal přehodit Baránka.

I když Baník nebyl ve své kůži, nakonec bral všechny body. Zeher v 73.
minutě ošálil celou soupeřovu obranu překvapivým řešením situace a patičkou na Varadiho, který vběhl do pokutového území a bombou uklidil míč k tyči mimo Filipkův dosah.

"Bylo to znovu otevřené, ale silou vůle jsme nakonec utkání vydřeli k
vítěznému konci," uvedl po utkání ostravský trenér Koubek.

Namlsaný Zeher měl ještě další světlý moment: deset minut před koncem šel jeho nádherný volej přímo šibenice, ale parádní zákrok vytáhl i Filipko.

Ten v závěru podpořil závěrečnou snahu Slovácka dokonce až v šestnáctce Baníku, domácí však výhru ubránili a jejich minisérie bez prohry trvá tři kola.

"Takhle bych si to představoval vždycky. Výsledek bohužel není na naší straně, ale paradoxně jsem hráčům za výkon poděkoval," řekl slovácký kouč Soukup.