RADOST A SMUTEK Seydou Doumbia z CSKA Moskva ślaví gól, za ním stojícícím sparťanům zbyly oči pro pláč | foto: Alexander ZemliačenkoAP

Sympatický výkon v Moskvě smazal příšerný závěr: CSKA - Sparta 3:0

• 449
Moskva (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Přes sedmdesát minut sparťanští fotbalisté byli na velkou pochvalu, ale pak ve svém druhém vystoupení v Evropské lize propadli. Triviální chyby při bránění rohu, penalta a nezachycený brejk smazaly výborný výkon, který jediný český zástupce na hřišti CSKA Moskva dlouho předváděl.

on-line

CSKA - Sparta 3:0.

Debakl, na který to však celý zápas vůbec nevypadalo.

Ruský šampion tak vede skupinu F po dvou kolech s plným počtem bodů, Spartě zůstává na kontě výhra nad Palermem. Italský tým ve druhém utkání se natrápil na výhru nad Lausanne 1:0. Se švýcarském týmem, který hraje druhou ligu, se Sparta utká ve třetím a čtvrtém kole.

Sympatický výkon směrem dopředu, pevná obrana, precizní střed pole a čtyři velké šance. To dlouho zdobilo Spartu v zápase proti ruskému obru. Favorizovaný tým se divil, co s ním občas hosté provádějí. Jenže nakonec se raduje CSKA.

A může za to těžko pochopitelná hrubka hostů. Sparťané ubránili během celého utkání několik rohů, ale ten v 72. minutě nikoli. Na zadní tyči zůstali tři nepokrytí hráči, nikdo s nimi neskákal. Alexej Berezeckij hlavičkoval podél branky na druhou tyč a ze skrumáže vyběhl opět nehlídaný Doumbia a zblízka dorazil.

Sparta se vrhla do útoku, ale definitivně ji srazil zkrat Brabce, který v nepříliš složité situaci zahrál rukou, a penaltu González proměnil. A vzápětí do rozhozené obrany pronikl Doumbia a je z toho debakl. Pro Spartu krutý výsledek, ruskému týmu byla dlouho vyrovnaným soupeřem. A nebezpečným.

Neuběhly ani tři minuty a Sparta už mohla dát dva góly. Jenže z nadějné příležitosti Kucky a tutovky Kadlece nic nevytěžila. Především osmnáctiletý čerstvý reprezentant měl na noze jistý gól, ale sám na malém vápně míč špatně trefil. A nebyly to jediné šance hostů, po půlhodině selhal v koncovce i Wilfried.

I domácí mohli skórovat už v první půli. Dlouho naráželi na takřka neprostupnou obranu, ale v závěru ji překvapili dlouhými míči. Sám na branku běžel Vagner Love i González, ale sparťanský gólman dvakrát skvěle zasáhl.

Ruskému týmu trvalo patnáct minut, než se srovnal s ofenzivním a sebevědomým nástupem sparťanů. Pak domácí už podrželi míč a rychlými kombinacemi se dostávali do nebezpečných situací, ale ne do šancí. Ta jediná skončila ofsajdem.

Sparťané chvílemi úpěli pod tlakem, ale díky výbornému Řepkovi se v pohodě bránili. Ve středu pole to šlo Vackovi, vedle něhož nastoupil Kladrubský. Sázka na sestavu, podobnou té z vítězného duelu proti Palermu, vycházela. Ale k čemu to bylo, když po přestávce v další dobré šanci Kucka vystřelil slabě. Běžela 67. minuta a Sparta mohla dokonce myslet na vítězství.

Jenže pak přišla chyba při rohu a drtivý závěr domácích.