Souboj Benjamina Maxwella z Montrealu (vlevo) a floridského Shawna Matthiase.

Plekanec se Špačkem v přípravě NHL překonali brankáře Vokouna

• 4
Útočník Tomáš Plekanec, kterého si v létě Montreal pojistil novou lukrativní smlouvou, opět potvrdil skvělou formu na startu sezony. Elitní centr Canadiens bodoval ve třetím přípravném duelu v řadě, když dvěma góly přispěl k výhře 6:2 nad Floridou. Za kanadský celek se proti krajanovi Tomáši Vokounovi prosadil i bek Jaroslav Špaček.

Ze tří startů v přípravě na NHL si český reprezentant Tomáš Plekanec připsal už pět bodů, z čehož navíc čtyři byly za vstřelené branky.

Více gólů zatím z celé soutěže nikdo nenastřílel poté, co po čtyřech zásazích mají na kontě rovněž Phil Kessel z Toronta (3 starty), Nick Foligno z Ottawy (3 starty) a Corey Perry z Anaheimu (2 starty).

Tahoun ofenzivy Montrealu se naposledy blýskl proti Floridě, kdy se prosadil ve dvou případech a přispěl k vítězství v poměru 6:2. Českého brankáře Panthers Tomáše Vokouna, jenž odchytal úvodních čtyřicet minut duelu, v zahajovací třetině překonali zmiňovaný Plekanec a obránce Jaroslav Špaček. V prostředním dějství hostující jednička neinkasovala, načež zápas zakončila s bilancí 17 úspěšných zákroků z 19 střel.

Střídající Jacob Markström již tak úspěšný nebyl. V třetí třetině lovil ze sítě hned čtyři puky. Náskok Canadiens postupně navýšili Tom Pyatt, aktivní Plekanec, Ryan White a Michael Cammalleri. Florida, v sestavě s Michaelem Frolíkem, Michalem Řepíkem a Radkem Dvořákem, alespoň zkorigovala stav zásluhou centra Stephena Weisse.

Gólman Ondøej Pavelec z Atlanty se snaží zabránit ve skórování Joelu Wardovi z Nashvillu.

Třetí přípravný zápas znamenal pro hokejisty Atlanty už třetí porážku. Naposledy Thrashers podlehli Nashvillu, kterému těsný výsledek 2:1 v domácí Bridgestone Aréně trefili Bělorus Sergej Kosticyn a kanadský kapitán Shea Weber. V brance Atlanty celý zápas odchytal Ondřej Pavelec, jenž čelil celkově 31 ranám. Rozdílový gól střetnutí z hole Webera padl v 52. minutě během přesilové hry.

Podobně jako montrealský Plekanec se v pondělí prezentoval rovněž kanonýr Toronta Phil Kessel. Americký reprezentační forvard dvěma góly podpořil těsnou výhru Maple Leafs 5:4 nad Buffalem. Dva zásahy v zápase zaznamenal také domácí Nikolaj Kuljomin, přičemž v dresu Sabres se stejným kouskem zviditelnil Nathan Gerbe.

Příprava hokejové NHL:

Toronto - Buffalo 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
6. a 15. Kessel, 29. a 51. Kuljomin, 50. Hanson - 24. a 53. z tr.
střílení Gerbe, 4. Stafford, 36. Leopold.

Montreal - Florida 6:2 (2:1, 0:0, 4:1)
19. a 44. Plekanec, 16. Špaček, 41. Pyatt, 45. White, 60.
Cammalleri - 9. Booth, 59. Weiss. Brankář Tomáš Vokoun (Florida) odchytal 40 minut, inkasoval 22 střel dvě branky a měl úspěšnost zákroků 90,90 procenta.

Nashville - Atlanta 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)