Milan Baroš za reprezentaci gól nedal, neproměnil ani penaltu, za Galatasaray se blýskl hattrickem. | foto: Michal Růžička, MAFRA

• 42
Milan Baroš se blýskl hattrickem, gólově se prosadil i Tomáš Necid. Naopak černý den prožil český gólman Antonín Kinský. V 22. kole ruské ligy inkasoval v dresu Saturnu šest branek na hřišti vedoucího Petrohradu.

Turecko

Český fotbalista Milan Baroš se v turecké lize blýskl čistým hattrickem za 36 minut. Pomohl tak Galatasarayi k výhře 3:1 nad Büyüksehirem. S čtyřmi góly se zároveň posunul na druhou příčku mezi nejlepšími střelci soutěže o gól za Boba z Besiktasu.

Baroš začal své galapředstavení už v páté minutě, kdy po centru zprava přeskočil dva obránce a hlavou otevřel skóre. O šest minut později si zpracovával ve vápně míč a hostující obránce zahrál rukou. K nařízené penaltě si sám stoupl, a přestože gólman vystihl směr, neměl proti Barošově střele šanci.

V 41. minutě pak Baroš předvedl fotbalovou parádu. Míč si přehodil přes obránce a v poloze ležícího střelce ranou přes hlavu rozvlnil síť potřetí. Na své konto si tak připsal již třetí hattrick v turecké lize. První dal v prosinci 2008, druhý pak na jaře v dubnu hned při svém první zápase po vleklém zranění.

Zápas však pro Baroše neskončil dobře. V 65. minutě musel ze hřiště a ihned odjel na vyšetření do nemocnice. "Je podezření na svalové zranění. Zítra budeme vědět víc," řekl Barošův manažer Pavel Paska.

Výsledky 6. kola: Kayserispor - Trabzonspor 0:0, Konyaspor - Karabükspor 2:2, Galatasaray - Büyüksehir 3:1 (tři góly Baroš), Manisaspor - Sivasspor 3:0, Genclerbirligi - Ankaragücü 1:0, Besiktas - Antalyaspor 2:1, Eskisehirspor - Gaziantepspor 0:1, Bursaspor - Bucaspor 1:0.

Rusko

Petrohrad si upevnil vedení, při jasné výhře nad Saturnem se blýskl útočník Alexandr Keržakov, jenž nastřílel hattrick.

CSKA, který ve čtvrtek v Evropské lize hostí Spartu, za výhrou nasměroval brazilský kanonýr Vágner Love, který otevřel skóre už po 40 vteřinách hry technickou střelou z 25 metrů. Byl to jeho již stý zásah v ruské lize, což se mu podařilo jako vůbec prvnímu cizinci v historii.

Ještě do poločasu pak Vágner Love připravil snadnou střeleckou pozici pro kolegu z útoku Dumbiu a ten bez potíží zvýšil.

Minutu před koncem se na hřiště dostal i Necid a i on se dokázal prosadit. V 92. minutě se jako první dostal na malém vápně k míči a bez problémů ho poslal do sítě. Mezi střelce se zapsal poprvé od konce července a počtvrté v sezoně.

CSKA Moskva hrál v sestavě: Akinfejev - Ignaševič, A. Berezuckij, V. Berezuckij, Nababkin - Honda, Mamajev (83. Dzagojev), Šemberas, Oliseh - Dumbia (75. Rahimič), Vágner Love (88. Necid).

Výsledky 22. kola: Petrohrad - Saturn MO 6:1, Kazaň - Vladikavkaz 1:0, Tomsk - CSKA Moskva 0:3, Dynamo Moskva - Nalčik 0:3, Rostov na Donu - Novosibirsk 0:1, Lokomotiv Moskva - Groznyj 2:1.

Skotsko

Ve skotské lize hrál po čtyřech letech Rudolf Skácel, Hearts však doma podlehl Montherwellu 0:2. Jedenatřicetiletý záložník byl při obnoveném debutu jako střídající hráč u porážky svého týmu doma 0:2 s Motherwellem. Sedminásobný český reprezentant Skácel vběhl po čtyřech letech v dresu Hearts na trávník v 57. minutě za bezbrankového stavu, ale výsledek vylepšit nepomohl. Naopak, hosté poté vstřelili dvě branky.

Výsledky 6 kola: Celtic Glasgow - Hibernian 2:1, Dundee United - St. Johnstone 1:0, Hamilton - Kilmarnock 2:2, Heart of Midlothian - Motherwell 0:2, St. Mirren - Inverness 1:2, Aberdeen - Glasgow Rangers 2:3.

Rakousko

Výsledky 9. kola: Rapid Vídeň - Kapfenberg 3:2, Mattersburg - Linec 3:3, Salcburk - Ried 1:0, Wacker Innsbruck - Wiener Neustadt 0:0, Sturm Štýrský Hradec - Austria Vídeň 0:2.

Belgie

Výsledky 9. kola: Cercle Bruggy - Kortrijk 2:1, Charleroi - Lierse 0:1, Eupen - Lokeren 0:1, Genk - Waregem 3:0, Gent - St. Truiden 2:0, Westerlo - Standard Lutych 1:2, Anderlecht - Mechelen 5:0, Beerschot - FC Bruggy 2:1.

Nizozemsko

Výsledky 7. kola: Heerenveen - Roda Kerkrade 2:2, Alkmaar - Utrecht 1:0, Haag - Almelo 3:2, PSV Eindhoven - Groningen 1:1, Twente Enschede - Ajax Amsterdam 2:2., Breda - Tilburg 2:1, Excelsior Rotterdam - Arnhem 0:2, Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 3:0, Venlo - Graafschap 1:0.

Slovensko

Výsledky 10. kola: Banská Bystrica - Prešov 3:0, Ružomberok - Senica 1:2, Slovan Bratislava - Dubnica 6:1, Zlaté Moravce - Košice 4:1, Nitra - Trnava 1:0, Žilina - Dunajská Streda 0:0.