Liberečtí hráči Renato Kelič (vpravo) a Lukáš Vácha se radují z gólu

Liberečtí hráči Renato Kelič (vpravo) a Lukáš Vácha se radují z gólu | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Vítězství přišlo po šesti letech, pomohly k tomu centry: Liberec - Brno 3:1

• 3
Fotbalisté Liberce napravili poslední nezdary. V 10. kole první ligy porazili Brno 3:1 a odčinili tak minulý ligový debakl v Olomouci a pohárové vyřazení v Karviné.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Liberec byl jasně lepším týmem, soupeře přehrával a vytvářel si šance. Všechny tři góly padly po centrech. Hlavou se trefili obránci Kelič s Dejmkem a jednou v pádu zakončoval Nezmar.

Hosté snížili díky Doškovi až v samém závěru. Liberec doma porazil Brno po šesti letech.

"Pro nás to byl velmi těžký závěr týdne. Po vysoké porážce v Olomouci a vypadnutí v poháru v Karviné jsme se dostali pod oprávněnou kritiku. Všichni vnímali, jak důležité utkání to je, že je třeba ho zvládnout,
abychom udrželi kontakt s horní polovinou tabulky," řekl liberecký trenér Josef Petřík.

Utkání Liberec versus Brno ve videoreportáži

Domácí byli lepší od začátku a Brňané mohli děkovat svému brankáři Lejsalovi, že po první půli prohrávali jen jednogólovým rozdílem.

Na hostující branku se totiž valil jeden útok za druhým. Do zakončení se hned od začátku tlačila nová posila Slovanu Slovák Breznaník, kterého postavil kouč Petřík na levý kraj zálohy. V osmé minutě se ocitl po Nezmarově přiťuknutí sám před Lejsalem, ale v dobré pozici pálil nad.

Tlak Severočechů neustával a brzy přinesl úvodní gól. Po čtvrthodině ještě Keliče vychytal po Breznaníkově centru skvělý Lejsal, za minutu si však domácí stejnou spolupráci zopakovali a tentokrát už se brněnský gólman natahoval po Keličově hlavičce marně.

Vzápětí se hnal z levé strany k domácí brance Střeštík, na jeho střílený centr na malé vápno však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Tím hosté útočné nápady vyčerpali. Naopak Liberec se dál tlačil dopředu a několikrát mohl navýšit vedení.

V 26. minutě pálil po Štajnerově přihrávce z první Breznaník a radost mu znovu zkazil výborným zákrokem Lejsal. Za chvíli musel brněnský gólman na zem znovu. Keričovu střelu jen vyrazil před sebe, ale Nezmar v pádu mířil nad břevno. Domácí zkušený útočník neuspěl ani v 33. minutě, kdy po centru Gebre Sellasieho nepřetlačil Lejsala u tyče.

Hosté poslali po pauze na hřiště čerstvého Kalabišku, elán jim ale vydržel jen sedm minut, než inkasovali druhý gól. Štajnerův centr na zadní tyč zužitkoval ve skluzu Nezmar a prakticky rozhodl, neboť tápající Brňané byli ve hře dopředu naprosto neškodní a na zvrat viditelně neměli.

Po hodině hry navíc dostali další úder. Štajner tentokrát zacentroval do vápna z opačné strany a střídající Dejmek umístil míč za Lejsala. Závěr duelu se dohrával z povinnosti, Slovan s přehledem kontroloval skóre a bez větších potíží dokráčel ke třem bodům. Nic na tom nezměnila ani Doškova snižující trefa.

"Bylo to naprosto zasloužené vítězství domácího mužstva, které nás především v prvním poločase přehrálo. Soupeř nás dostal pod tlak, měl spoustu standardek a z jedné dal branku. A to nás ještě podržel Lejsal,
který chytil dvě tři jasné šance," poznamenal brněnský trenér Karel Večeřa.