Libor Sionko ze Sparty (vlevo)  se snaží prosadit přes bránícího slávistu Petra Trappa.

Libor Sionko ze Sparty (vlevo) se snaží prosadit přes bránícího slávistu Petra Trappa. | foto: René Volfík, ČTK

Slavia není špatná, ale my jsme lepší, rýpl si do rivala sparťan Sionko

• 83
Zjitřenou atmosféru derby si užíval jako správný sparťanský srdcař. Zkušeného záložníka Libora Sionka bavily vyhecované souboje i bojovné pokřiky fanoušků. A nakonec mohl být i spokojený s výsledkem: Sparta porazila Slavii 2:1.

"Slavia nemá špatný tým, ale my jsme lepší," rýpl si Sionko po utkání do sparťanského rivala. "Přitom hlavně v prvním poločase jsme nehráli dobře. Trenér na nás o přestávce hodný nebyl, ale jeho slova nakonec padla na úrodnou půdu. Důležité je, že jsme vyhráli."

Jaké byly hlavní rozdíly mezi prvním a druhým poločasem?
V první půli jsme dělali hodně taktických chyb, na to jsme si dávali ve druhém poločase velký pozor. Hodně jsme se zvedli a na hřišti to bylo vidět.

Šancí jste přesto moc neměli. Věřili jste až do konce, že můžete výsledek otočit?
Derby není nikdy o hodně šancích. Ale potom, co jsme vyrovnali, jsem věřil, že si ještě nějakou šanci vypracujeme.

Utkání Slavia versus Sparta ve videoreportáži

Výrazným momentem byla strkanice patnáct minut před koncem zápasu. Jak jste tu situaci viděl vy?
Milan Černý zajel do Jardy Blažka, který už měl míč pod kontrolou. Tým pak musel chránit svého gólmana, protože tohle se nedělá. Byly tam samozřejmě vyhrocené emoce, ale nemyslím, že tam bylo něco, co mělo být oceněno žlutou kartou. Takové emoce k derby patří.

Cítil jste i vy ty větší emoce?
Derby je vždycky vyhecované, to k tomu prostě patří. Já nepamatuju nějaké klidnější derby.

Tradičně panovala nenávistná atmosféra mezi oběma fanouškovskými tábory. Vnímal jste to?
Vnímal jsem to, to je jasné. Stejně jako my nezbožňujeme Slavii, tak slávisti nezbožňují nás. Ale to je normální, na hřišti to bylo v mezích fair-play a fanoušci to mohou trochu vyostřit.

Ceníte si výhry o to víc, že se vám nedařilo herně třeba jako minulý týden proti Palermu?
Když budeme srovnávat derby se zápasem proti Palermu, tak utkání v Evropské lize pro nás určitě vyznělo líp. Ale nakonec jsme cenné tři body získali i tentokrát.