Brněnský útočník Michael Rabušic (vlevo) se snaží obejít Marka Nikla, obránce Bohemians | foto: Radek Miča, MAFRA

Šance domácích mařil Sňozík, pak udeřil Dostálek: Brno - Bohemians 1:0

• 5
Nejdřív nohou a pak rukou zmařil brankář Sňozík dvě velké šance brněnských fotbalistů. Ale devět minut před koncem byl gólman vršovických Bohemians 1905 bezmocný, když se zblízka prosadil domácí veterán Dostálek. Brno v 9. kole první ligy zvítězilo 1:0.

ON-LINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brňané začali hodně rozpačitě. Už ve 3. minutě musel brankář Lejsal zasahovat po nebezpečné Škodově přízemní střele, vzápěti se po hrubce dostali Škoda s Moravcem do brejku.

Škodovu střelu Lejsal vyrazil nohou, následnou dorážku Bartka vyrazil z brankové čáry stoper Trousil, k míči se po přihrávce dostal Škoda, jenž jej dopravil do sítě. Ovšem z ofsajdové pozice branka neplatila.

"Máme doma strach. Přitom tomu nic před utkáním nenasvědčuje. Jenže jakmile hráči vejdou na hřiště, tak jsou pasivní a chybují," posteskl si po utkání navzdory vítězství brněnský kouč Karel Večeřa.

Bohemians zlobili rychlý protiútoky i nadále, jejich akcím chyběla jen
přesnější koncovka.

"Z našeho pohledu to nebylo optimální utkání. V první půlhodině jsme měli několik možností skórovat. Dostávali jsme se jednoduše za obranu soupeře. Hráli jsme podle našich představ. Číselný efekt ale chyběl," řekl kouč hostů Pavel Hoftych.

Utkání Brno versus Bohemians ve videoreportáži

I Brňané se snažili útočit, ve středu pole ale jejich kombinace narážely na
důraznější hru protivníka. Pokud už se dostali domácí fotbalisté do
trestného území, jejich koncovka rovněž postrádala přesnost.

Jedinou výjimkou byl bleskový protiútok po pravé straně, který založili
Dostálek s Michálkem, Rabušic unikl zadákům soupeře a po jeho zpětné
přihrávce se dostal do vyložené šance Střeštík, jehož střelu do zdánlivě
opuštěné branky v poslední chvíli zázračně vykopl brankář Sňozík.

Po změně stran diktovali mnohem častěji tempo Brňané. Jejich výkon oživilo zapojení krajních obránců do útočení. Aktivitou vynikal zejména Dřížďal, který zahrozil už ve 46. minutě. Prošel s míčem z pravé strany až do středu hřiště a jeho střelu levačkou Sňozík jen s námahou kryl.

Zbrojovka měla vytrvalou územní převahu, přes přehuštěné zadní řady soupeře se dostávala k zakončení velmi obtížně. Největší příležitost ke skórování měl v 75. minutě po trestném kopu brněnský obránce Hudec, jeho hlavička mířila těsně nad břevno.

Závěrečnou čtvrthodinu dohrávala Zbrojovka s novou útočnou dvojicí Hodek, Kalabiška. Tlak se podařilo Brňanům zužitkovat deset minut před koncem, kdy založil akci Kalabiška se Střeštíkem na jehož centrovaný míč Sňozík nedosáhl a zcela volný nejlepší hráč Brna Dostálek ho dopravil do sítě a zařídil vítězství.

"Ve druhém poločase se domácí zlepšili. A přišel trest za nevyužité příležitosti. Gól dal přitom hráč, na kterého jsem svěřence upozorňoval. Je to jediný gólový hráč Brna," dodal Hoftych.

Brňané se dostali ze dna tabulky, kam naopak znovu spadla Ostrava.