Ústecký útočník Dominik Kraut (vpravo) v hlavičkovém souboji s Michalem Žižkou z Českých Budějovic | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Ligový nováček vedení neudržel: Ústí nad Labem - České Budějovice 1:1

• 5
Fotbalisté prvoligového nováčka z Ústí nad Labem neudrželi na teplickém stadionu těsné vedení a s Českými Budějovicemi remizovali 1:1.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Oba góly padly ve druhém poločase. Nejprve se prosadil domácí Valenta, ale v závěru utkání vyrovnal hostující Mezlík.

Zápas měl dva vyloučené, v 76. minutě musel ze hřiště domácí Vrtělka, v 85. minutě viděl červenou kartu střídající budějovický Stráský, který si tak nezahrál ani celou minutu.

Budějovice nepřijely na žádné ofenzivní manévry a čekaly na to, s čím
přijdou domácí.

Ze série pouhých náznaků šancí vybočila až 28. minuta. Po centru z levé
strany a zmatcích v budějovickém vápně se dostal k míči Jindráček, ale
nártem z pěti metrů trefil jen brankáře Kučeru.

Ústí se postupně zlepšovalo a za další čtyři minuty bylo gólu ještě blíž. Kraut na pravé straně oklamal obránce a jeho křížný pas se dostal až na zadní tyč k osamocenému Volkovi, jenže už překonaného Kučeru zastoupil stoper Lengyel.

Utkání Ústí n. L. versus Č. Budějovice ve videoreportáži

Po změně stran šancí přibylo. V 50. minutě pálil Jindráček snad ze 30 metrů nebezpečně blízko horního růžku budějovické branky a o sedm minut později přišel i první gól.

Ústecký Volek kopal roh z pravé strany a jeho centr se na bližší tyči potkal s hlavou Valenty, která ho usměrnila do sítě.

Poté začaly hrát Budějovice. Blízko gólu byl už v 69. minutě Pecka, jehož křížná střela projela jen těsně vedle tyče, za další tři minuty už ale bylo stejně vyrovnáno.

Střídající Ondrášek prostrčil do běhu Mezlíkovi, který nezaváhal a křížnou střelou poslal míč do sítě.

Pak se ovšem fotbal začal měnit na mariáš. Ústecký Benčík dostal za rychlou snahu rozehrát žlutou kartu, pak šel ze hřiště Vrtělka za faul na Ondráška.

Vše korunovala 85. minuta. Budějovický Stráský přišel na hřiště za Pecku, sledoval nepovedený roh svého týmu a ve snaze uhasit rodící se brejk fauloval zezadu jednoho z domácích. Od Stráského střídání k vyloučení uběhlo přesně 19 vteřin.

Ústecký trenér Svatopluk Habanec volil po zápase tvrdá slova. "Vyzní to
hodně drsně, ale horší mužstvo tu už letos ani na jaře hrát nebude. Máme teď těžký los, plný soupeřů, kteří jsou mnohem těžší než tenhle, který tu předvedl snad jednu akci."

Zároveň ale Habanec uznal, že za vyrovnání si Ústečtí mohli sami. "Pro hráče je snazší zalézt, než soupeře dorazit, a na to jsme doplatili. Postupně jsme zalezli v šesti lidech ke svému vápnu a ten gól nás za
to vytrestal."

Zato Jihočeši z remízy rozhodně nesmutnili.

"Je to plus jeden bod. Ústí se nechová jako nováček a v některých momentech patřilo mezi ty lepší týmy, s nimiž jsme hráli," řekl po zápase českobudějovický kouč Jaroslav Šilhavý.

Nad divokým závěrem zpestřeným dvěma červenými kartami Šilhavý jen kroutil hlavou. "Když dá střídající hráč gól, je to šťastná ruka trenéra, ovšem tohle nevím, co je. Tak rychlé vyloučení nepamatuju," glosoval rychlé vyloučení svého svěřence Stráského.