SOUBOJ O MÍČ. Josef Divíšek (vpravo) z Příbrami se snaží protlačit k míči přes Lukáše Fujerika ze Slovácka. | foto: ČTK

Domácí opět selhávali v koncovce: Příbram - Slovácko 0:1

• 5
Další nepovedený zápas domácích. V utkání 9. kola první fotbalové ligy příbramské mužstvo podlehlo hostům ze Slovácka 0:1. O jediný gól zápasu se postaral krátce po přestávce Valenta.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Příbrami se tradičně nedařilo v koncovce, domácí neproměnili ani stoprocentní šance.

Tu největší měl Jurdík, ale nedokázal skórovat ani metr před slováckou brankou.

Hosté si připsali první venkovní body v sezoně, domácí v sedmém z devíti odehraných zápasů nedali gól.

Zajímavější podívanou přinesla v první půli jen druhá desetiminutovka, kdy Středočeši vyvinuli mírný tlak. Ten jim vynesl dvě slibné šance Plašila.

V jedenácté minutě nejprve po pěkné kombinaci vypálil těsně vedle, o devět minut později pak jeho ránu vyrazil Filipko.

Utkání Příbram versus Slovácko ve videoreportáži

Větší vzruch nabídl až začátek druhé půle. Zprvu se zdálo, že taktovku převezmou domácí. Pleškův centr ze 46. minuty nebezpečně prolétl
vápnem a hosté byli rádi, že odvrátili na roh.

Na opačné straně se dožadoval penalty Švancara, sudí Mikel mu však ukázal pouze žlutou kartu za simulování.

V 54. minutě Slovácko znenadání z první střely mezi tyče udeřilo. Za šestnáctkou napřáhl Jiří Valenta a přízemní střelou zaskočil brankáře Hrušku.

Příbram okamžitě zvýšila obrátky. V 62. minutě utekl po levé straně Borek, přihrál na malé vápno, kde Wágner v záklonu přestřelil. Stejně se vedlo o chvíli později také Huňovi.

Ani čerství Jurdík s Ibem ale příbramské trápení nezlomili.

V 79. minutě nejprve v dobré pozici mířil vedle další střídající hráč Klesa
a o chvíli později doslova odmítl vyrovnání Jurdík, který zblízka zamířil úplně mimo.

Závěr už hosté odbránili s přehledem a nemuselo je ani příliš mrzet, že Fujerik v nastavení zakončil přečíslení jen do Hruškovy náruče.

Domácí kouč Martin Hřídel prohru považoval za smolnou.

"Hodnotí se mi to těžko, pro mě je to dost krutá porážka. Docela bych měl na jazyku i nezasloužená, ale neřeknu to, protože když jsme nevstřelili branku, tak nemůžeme uspět," konstatoval Hřídel.

Vítězný trenér Miroslav Soukup neskrýval spokojenost. "Poprvé jsme zvládli zápas venku líp takticky a neudělali jsme žádné podstatné chyby, Také jsme byli šťastnějším týmem, protože Příbram v rozhodujících momentech provázela smůla."