Sparťanský útočník Václav Kadlec (vlevo) v souboji s Giuliem Miglicciem z Palerma | foto: AP

Porazit Palermo? To je bomba, těšilo sparťanského střelce Kadlece

• 30
Obětavě běhal po velkém prostoru, nebojácně kličkoval mezi soupeři a navíc vstřelil gól. Útočník Václav Kadlec měl na výhře sparťanských fotbalistů nad Palermem (3:2) v zápase Evropské ligy pořádnou zásluhu.

"Porazit Palermo? To je bomba," radoval se po utkání osmnáctiletý střelec. "Po rozlosování naší skupiny F se říkalo, že právě s Palermem budeme bojovat o druhé postupové místo, takže tohle vítězství je pro nás hodně důležité."

Právě Kadlec stvrdil gólem sparťanské vítězství, když v 75. minutě vstřelil třetí gól svého týmu.

"Obránci si tam dávali přednost, nebo já nevím co. Toho jsem využil, ocitl jsem se v situaci, které prostě musím proměňovat," popisoval talentovaný útočník. "Diváky tenhle zápas musel bavit, na pohled to bylo hodně atraktivní."

Vyhráli jste, přestože vám před zápasem fanoušci moc nevěřili.
My ale věděli, že když nebudeme hrát bojácně, tak tři body klidně můžeme získat. Přesně tak jsme taky hráli a vidíte - vyšlo to.

Vy osobně jste podal velmi dobrý výkon. V čem to bylo jiné než v lize?
Cítil jsem se ve větší pohodě, běhalo se mi nějak snadno. Navíc jsem nastoupil mezi zálohou a útokem a tenhle post mi možná vyhovuje trochu víc.

V lize se v některých zápasech Sparta vyloženě trápí, proti Palermu jste hlavně v prvních třiceti minutách podali výborný výkon. Čím to?
To kdybychom věděli, tak v každém zápase hrajeme jako teď. Nevím, proč to tak je. Buďme rádi, že to přišlo alespoň proti Palermu a získali jsme tři body.

Přesto jste se slabších chvilek nevyvarovali. Nekoledovali jste si v některých momentech malinko?
Na začátku druhého poločasu jsme ještě možná byli myšlenkami v kabině, těžko říct. Ale přestáli jsme to, což je hlavní.

Zůstali jste myšlenkami v kabině? Co jste si tam vlastně o přestávce říkali?
Říkali jsme si, že budeme hrát pořád stejně a určitě ještě nějaký gól vstřelíme. Trenéři nám zopakovali pokyn hodně střílet z dálky, protože ten míč ve vzduchu nebezpečně plave a každá střela může být nebezpečná. A nakonec jsme to opravdu do vítězného konce dotáhli.