Český mistr zahájil Evropskou ligu nadějně: Sparta - Palermo 3:2

• 429
Sparťanští fotbalisté v úvodním utkání Evropské ligy porazili italské Palermo 3:2. O vedoucí gól domácích se postaral přesnou hlavičkou Wilfried, ve druhé půli skórovali Kladrubský a Kadlec. Za hosty vyrovnával před přestávkou z dorážky Maccarone, druhý gól přidal před koncem Hernández.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ve druhém utkání skupiny F uspěli fotbalisté CSKA Moskva na hřišti Lausanne. O vítězství 3:0 rozhodli Ignaševič a dvěma góly Vágner Love. Právě do ruské metropole zamíří český mistr za čtrnáct dnů, kdy jsou programu duely 2. kola.

Domácí kouč Jozef Chovanec musel na Letné na poslední chvíli měnit základní sestavu, když si Vacek při rozvičování obnovil svalové zranění. Místo něj se tak do zálohy vysunul Kladrubský a na místo pravého obránce se postavil Adiaba.

o dalších

zápasech Evropské ligy čtěte ZDE

Počáteční vzájemné oťukávání narušil jen Kladrubský, s jehož dělovkou z dálky měl gólman Sirigu plné ruce práce. Poté nezáživná taktická partie ve středu hřiště pokračovala, šance nebyly ani na jedné straně a druhý Kladrubského pokus našel jen ochozy.

A uprostřed nudy znenadání uhodilo. Kladrubský táhlým centrem z hloubi pole parádně našel Wilfrieda a ten se prosadil hlavičkou do brankářova protipohybu.

Sparťanský záložník Libor SionkoÚtočník Bony Wilfried (vlevo) a obránce Tomáš Řepka v zápase proti PalermuSparťanský záložník Jakub Podaný

S končící dvacetiminutovkou pálil do "šibenice" Kadlec a gólman Sirigu se tentokrát zaskvěl.

Domácí si dobrým pohybem a přesnými kombinacemi vytvářeli územní převahu a z hlediště se ozývalo skandované "ještě jeden, ještě jeden". Sparta soupeře do žádné nebezpečné akce nepouštěla.

Devět minut před přestávkou zůstal po souboji ležet Wilfied a hřiště opustil na nosítkách. A právě ve chvíli, kdy se na trávník vracel, domácí inkasovali.

Bombu zpoza vápna stačil gólman Blažek jen vyrazit před sebe a Maccarone neměl s gólovou dorážkou žádnou práci.

Po změně stran bylo na hráčích Palerma znát, že jim vyrovnávací gól zvedl sebevědomí. Zlepšili se v pohybu i v souhře a začali působit fotbalovějším dojmem. Sparťané se už na soupeřovu polovinu tak snadno nedostávali, naopak měli štěstí, když se po hodině hry Hernández do Blažkovy sítě netrefil.

Krátce nato míč práskl do sparťanského břevna po střele Pastoreho...

Hosté si počínali stále sebevědoměji a když se zdálo, že sparťané ztrácejí půdu pod nohama, přišel domácí úder. Po učebnicovém rychlém protiútoku a centru Pamiče se nádhernou hlavičkou prosadil Kladrubský.

Gól sparťany povzbudil, zvedli hlavy a netrvalo dlouho, co se v soupeřově šestnáctce pohotově zorientoval Kadlec a vsítil třetí gól domácích.

Sparťanský útočník Václav Kadlec (vlevo) v souboji s Giuliem Migliaccim z Palerma

VZHŮRU NOHAMA. Sparťanský útočník Václav Kadlec (vlevo) se v soubojích s Giuliem Migliaccim z Palerma potkával často

Poslední slovo však měl po Řepkově chybě Hernández, který střelou zblízka stanovil skóre na konečných 3:2.

"Věděli jsme, že musíme sázet na kolektivní výkon, a ten jsme podali. Je zcela jedno, kteří hráči budou po dnešku chváleni. Já měl radost z celého mužstva a také z toho, že jsme dokázali ubránit jejich klíčové hráče," byl po zápase spokojený generální sportovní manažer Jozef Chovanec.