Bohemians 1905: záložník Jan Štohanzl

Bohemians 1905: záložník Jan Štohanzl | foto: Michal Sváček, MAFRA

Muž zápasu si vyčítal, že vedení Bohemians nepojistil druhým gólem

• 3
Jedinou brankou zápasu zajistil fotbalový záložník Jan Štohanzl výhru Bohemians nad Příbramí. V nedělním večeru však mohl dokázat i více. Druhým gólem mohl vedení pojistit, ale velkou šanci před přestávkou zahodil. "Zbytečně jsem si vymýšlel," vyčítal si snahu o technické řešení.

Utkání Bohemians versus Příbramve videoreportáži

O výhře Bohemians tak definitivně rozhodl až závěrečný hvizd, po kterém si fotbalisté v zelenobílých dresech hodně oddechli. "Při poslední příbramské šanci se mi málem zastavilo srdce," poznamenal Štohanzl.

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník byl nejlepším hráčem zápasu. Dal gól, sám se dostal ještě do několika nadějných příležitostí a nejednu šanci připravil i pro své spoluhráče. Přesto po utkání nejčastěji odpovídal na otázku, která se týkala méně úspěšné chvilky z jeho vystoupení.

Šest minut po svém gólovém zápisu mohl Štohanzl zvýšit na 2:0. Skvěle obešel dva protihráče, ale pak zvolil jen slabou technickou střelu, kterou příbramský gólman snadno chytil. "Byla to chyba, měl jsem vystřelit jako při gólu."

Chvíli předtím chladnokrevně skóroval, ale teď selhal. "Gól se mi povedl, začal jsem si víc věřit, a tohle je výsledek," mrzelo Štohanzla.

Zápas dvou konkurentů ze spodní části tabulky začal vlažně půlhodinovým okopáváním na polovině hřiště. V závěrečných minutách však představení pro 3093 diváků vygradovalo v zajímavé drama.

"Dneska šlo o hodně. Příbram patří mezi soupeře, které chceme doma porážet, a tak jsme začali hodně opatrně. Po gólu to z nás už trochu spadlo a začali jsme se tlačit víc dopředu," soudí jihlavský odchovanec.

Jediný gól dal z těžké pozice, když poslal mezi tyče míč zblokovaný soupeřem po Držíkově střele. "Nejtěžší bylo zpracovat si míč, který se po tečované střele hodně točil. Naštěstí se mi to povedlo a mohl jsem hned střílet," řekl Štohanzl a místo radosti z osobního úspěchu se mu na mysl zase vrátila vzpomínka na následnou zahozenou šanci. "Kdybych takhle vyřešil i druhou šanci, byl by to asi taky gól. Ale já si moc vymýšlel."

Loni patřil Štohanzl k oporám Bohemians. Dal pět gólů včetně nezapomenutelné trefy v Mladé Boleslavi, kde skóroval v poslední minutě z poloviny hřiště. Zápas s Příbramí dal na jeho někdejší výkony znovu vzpomenout. "Návrat do loňské formy? Až budu takhle hrát pět zápasů za sebou, tak můžu říct, že jo, ale zatím je na to brzo," uzavírá Jan Štohanzl.