KAŽDÝ MI TĚ LÁSKO ZÁVIDÍ. Fanoušci Plzně v zápase proti Ústí rozvinuli transparent vtipně odkazující na populární šlágr. | foto: Jaromír PechMF DNES

Lídr si před vyprodaným stadionem zastřílel: Plzeň - Ústí nad Labem 7:0

• 11
V pořádnou gólovou přehlídku se změnil zápas 8. kola Gambrinus ligy mezi lídrem soutěže a nováčkem. Fotbalisté Plzně doma porazili Ústí nad Labem 7:0 a dál s přehledem kralují tabulce.

Utkání Plzeň versus Ústí nad Labem ve videoreportáži

"Mužstvo Plzně nás vyloženě přejelo. Je to velikánský výprask. Naše cíle v lize jsou ale úplně někde jinde než u soupeře. Plzeň je výkonnostně o hodně výš," hledal příčiny sedmigólové porážky ústecký trenér Habanec.

Davy diváků proudících na stadion ve Štruncových sadech se ještě nestihly pohodlně usadit a jejich oblíbenci se radovali z vedoucí branky. Po pravé straně zatáhl ve 4. minutě balon rychlý Petržela, předal ho mezi
statujícími obránci Ústí Bakošovi, po jehož vybídnutí nebyl pro Koláře
problém zaznamenat svůj pátý letošní gól.

ON-LINE

Ani nepříznivý stav nedonutil hosty ke změně taktiky a na jejich dobře organizovaný defenzivní blok na vlastní polovině hledala Plzeň v dalších minutách recept.

Jasnou herní převahu měli dobře kombinující domácí, což dokumentoval Petržela kolmicí na Bakoše. Slovenský útočník si obhodil Zachariáše a kolem vybíhajícího brankáře Nováka zvýšil na 2:0.

Dvoubrankové manko s Ústečany viditelně otřáslo a jejich defenziva už
nepůsobila vůbec jistým dojmem. Toho využil Bakoš v 34. minutě k přihrávce na Petrželu, který nikým neatakován prošel po pravé straně do vápna a prostřelil bezmocného Nováka.

Tragický poločas hostů korunoval faulem na pronikajícího Koláře Valenta a z následné penalty přidal čtvrtou trefu Viktorie Horváth.

Po přestávce se hrálo už pouze z povinnosti, přesto domácí před zaplněnými tribunami nepolevovali v útočné aktivitě. Navíc ve 49. minutě vysunul Rada pasem z vlastní poloviny Rezka, ten přihrál do šestnáctky sprintujícímu Limberskému a jeho střela z ostrého úhlu překvapivě skončila v síti.

Hosté poté propadali především ve středové řadě, kde nezvládali zachytávat rychlé domácí záložníky a na Nováka se valilo jedno nebezpečí za druhým. V 58. minutě dalšího zaváhání hostů využil k centru z levé strany skvěle hrající Bakoš a Kolář hlavou pohodlně přidal další branku - 6:0.

Hráči prvoligového nováčka už by raději zmizeli v kabině, ale Západočeši neúnavně útočili do rozklížené obrany. Výsledkem byl sedmý gól, který zaznamenal stoper Navrátil po Horváthem precizně zahrané standardce.

"Ukázali jsme fanouškům náš útočný fotbal. Jsem rád, že jsem v Plzni konečně zažil plný stadion. Věřím, že lidé přijdou znovu a my je opět pobavíme dobrým fotbalem," radoval se po utkání plzeňský trenér Vrba.