Z utkání jedenadvacítek Česko - Německo

Z utkání jedenadvacítek Česko - Německo | foto: Petrášek Radek, ČTK

Česká jedenadvacítka ztratila první kvalifikační body, ale první zůstává

• 14
Fotbalová jednadvacítka v utkání evropské kvalifikace remizovala v Mladé Boleslavi s Německem 1:1. Na trefu Marečka z první půle odpověděl po změně stran Kirchhoff.

Utkání Česko 21 versus Německo 21 ve videoreportáži

Češi po šesti výhrách ztratili první body, přesto před posledním zápasem ve skupině, kterým bude úterní souboj v Jablonci s týmem Islandu, jsou dál první v tabulce právě před Islandem.

Německo dorazilo v roli obhájců titulu, ale v současné kvalifikaci překvapivě ještě před jejím koncem přišlo o šanci postoupit na mistrovství Evropy do Dánska, které bude zároveň i olympijskou kvalifikací.

Trenér Adrion do Česka přivezl nově se tvořící výběr, ve kterém nebyl nikdo z pamětníků loňské prohry 1:2 s českou jednadvacítkou ve Wiesbadenu.

Německo však ani v nejmenším nepřipomínalo nezkušený tým, s nímž měli Češi hladce získat sedmou kvalifikační výhru.

Většinu zápasu naopak dominovali Němci, předvedli se výkonem plným dynamiky, pohybu a bleskových kombinací a jen vinou špatné koncovky nezískali rychlé vedení.

Svěřenci kouče Jakuba Dovalila, který si na tribuně odpykal poslední část disciplinárního trestu, se dostávali do hry pomalu.

Z krize jim pomoha až standardní situace sedm minut před poločasem: po centru se míč odrazil k záložníkovi Marečkovi a záložník bruselského Anderlechtu, který jako jeden z mála domácích reprezentantů obstál, se levačkou krásně trefil ke vzdálenější tyči.

Německo se zaslouženého vyrovnání dočkalo po přestávce.

Přetížená česká defenziva dobře nezareagovala na rohový kop, míč vrácený z hloubi pole lehce tečoval obránce Kirchhoff a Vaclík na jeho chytrý pokus nestačil reagovat.

Česko "21" - Německo "21" 1:1 (1:0)

Branka: 38. Mareček - 72. Kirchhoff. Rozhodčí: De Marco - Cariolato,
Giannoccaro. ŽK: Černý - Holtby, Jung, Kirchhoff. Diváci: 4051.

ČR "21": Vaclík - Řezník, Čelůstka, Hošek, Fabián - Dočkal (46. Vácha), Gecov, Mareček (88. Hořava), Černý - Pekhart, Kozák (65. Chramosta). Trenér: Suchopárek.
Německo "21": Baumann - Jung, Kirchhoff, Sobiech, Rausch - Moritz, Rudy (61. Götze) - Herrmann (68. Ekici), Holtby, Mlapa (90. Funk) - Sukuta-Pasu. Trenér: Adrion.