LÍDŘI. Plzeňští fotbalisté vedou ligu o 4 body, na snímku se radují z gólu v utkání v Českých Budějovicích. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Lídr tabulky se na jihu předvedl: České Budějovice - Plzeň 0:3

• 6
Fotbalová Plzeň jede! Lídr prvoligové tabulky tentokrát veze tři body z Českých Budějovic, které porazil rozdílem třídy 3:0.

on-line

Domácí vedle bodů přišli také o vyloučeného Ondráška. Ten musel ven v 78. minutě po druhé žluté kartě, kterou dostal za simulování.

Po bezbrankové poločase se za vítězné mužstvo trefili dvakrát Kolář a třetí gól přidal Rezek.

České Budějovice nastoupily v základní sestavě i s Romanem Lengyelem, který do klubu v týdnu přestoupil z Rostova na Donu.

Jedenatřicetiletý odchovanec jihočeského fotbalu se však neobjevil ve středu obrany, jak by se očekávalo. Českobudějovický trenér Jaroslav Šilhavý mu našel místo ve středu zálohy, kde vytvořil defenzivní dvojici s Peterem Černákem.

Utkání České Budějovice versus Plzeň ve videoreportáži

Domácí se hned ve 3. minutě dostávali do slibné příležitosti. Mezlík
postupoval z úhlu na Pavlíka, ale místo přihrávky lépe postavenému
spoluhráči se rozhodl pro střelu. Vůbec však netrefil branku.

Plzeň, která nastoupila se stejnou sestavu, v níž v minulém kole zvítězila
na Spartě, se zpočátku moc neprosazovala. Až zhruba po půl hodině vystřelil Petržela, ale mířil nad břevno Kučerovy branky.

Hned v úvodu druhého poločasu už ale Plzeň udeřila. V 50. minutě se po
pravé straně prohnal s míčem Rajtoral, poslal přihrávku před Kučeru a před ním dostal míč do branky nabíhající Kolář.

A o chvíli později se Plzeň prosadila v koncovce podruhé. České Budějovice zahrávaly roh, po něm však míč získali hosté. Horváth vymyslel hezkou přihrávku na rozběhnutého Koláře, ten pak ještě prostrčil balon středem na rozběhnutého Rezka, jenž překonal Kučeru.

Plzeňský útočník se svou šestou brankou v sezoně opět dotáhl na olomouckého Michala Hubníka, s nímž se zatím dělí o první místo mezi ligovými kanonýry.

Českobudějovický trenér Šilhavý se snažil výsledek zvrátit tím, že v 66.
minutě poslal do zápasu dva útočníky z lavičky - Sedláčka a Pecku. Ovšem tenhle tah k úspěchu nevedl.

Naopak Plzeň přidala z další rychlé akce třetí gól, když se podruhé v utkání trefil Kolář.

Tříbodový zisk hostů tak potom mohli ohrozit asi pouze jejich vlastní fanoušci. Ti po třetím gólu naházeli na hřiště dělobuchy a rozhodčí musel na chvíli utkání přerušit.

I minimální šance Jihočechů definitivně padly v 78. minutě, kdy rozhodčí
ukázal Ondráškovi za pád v pokutovém území druhou žlutou kartu. Plzeň si potom proti oslabenému soupeři už výhru pohodlně uhlídala.

"Říkal jsem klukům o přestávce, ať hrají na méně doteků, abychom to všechno zrychlili," poznamenal vítězný kouč Pavel Vrba. Plzeňští také díky jeho pokynům po přestávce třikrát skórovali a rozhodli o
jednoznačném vítězství v Českých Budějovicích 3:0.

"Ve druhé půli jsme byli v přechodové fázi rychlejší a především jsme proměňovali šance, což rozhodlo," dodal Vrba.

Domácí trenér Jaroslav Šilhavý k porážce řekl: "Po přestávce nás Plzeň školila. V produktivitě, v jednoduchosti, ve fotbalovosti. Je to pro nás krutý výsledek, ale Plzeň si to vítězství za dnešní výkon zaslouží.