Michal Valenta z Ústí nad Labem se snaží dostat k míči, který má pod kontrolou Václav Ondřejka ze Slovácka. | foto: Pavel Grossmann, MF DNES

Takhle ustrašení hráči nemají v lize co dělat, zuřil ústecký kouč Habanec

Získali bod venku, měli by se radovat. Místo toho jejich trenér Svatopluk Habanec láteří jak po porážce 0:5.

"Jsem velice zklamaný. Pokud jdou hráči takhle ustrašeně do zápasu, v němž hrajeme od dvanácté minuty v přesilovce, to se s nimi budeme muset rozloučit. Jestli mají ztratit míč v chůzi nebo v běhu, je celkem jedno," říkal kouč prvoligového nováčka po utkání na Slovácku, v němž fotbalisté Ústí uhráli remízu 1:1.

Utkání Slovácko - ÚStí nad Labem

Za normálních okolností by to byl úspěch, ale... Zaprvé by Ústí nesmělo hrát 78 minut proti deseti. Zadruhé zahodit penaltu. A zatřetí oslabenému sokovi výhodu pokutového kopu hloupě nabídnout.

Běžela teprve 12. minuta, když se po zmatku před domácí brankou dostal míč ke Krbečkovi, jenž v pádu vystřelil a na brankové čáře zabránil míči projít do sítě rukou Fujerik. Sudí Matějek omylem ukázal červenou kartu Kubáňovi, správně však nařídil penaltu. Doležal ji neproměnil, brankář Filipko jeho špatně umístěnou střelu vyrazil.

"Už jsme nedali v lize druhou penaltu. Nechápu to. Valenta jich dal za čtyři roky snad dvacet, nečekal jsem, že teď selže i Doležal. Vůbec se nedíval na brankáře, prostě si jen vybral si nějaký kout," kritizoval Habanec.

Domácí trenér Miroslav Soukup si oddechl: "Podržel nás Filipko, nedostal nás po penaltě do gólového deficitu. Nikdy jsem ještě jako trenér na žádné úrovni nebyl v situaci, že bych vedl tým, který hrál 80 minut o deseti."

Ústí to však využít nedokázalo. V 60. minutě dokonce prohrávalo, po rohu zasáhl volejbalovou smečí v trestném území míč Volek, dostal žlutou kartu a Švancara proměnil penaltu. Volek hrubku částečně napravil o devět minut později, když střelu zblízka vyrovnal.

"To, jak Volek zavinil penaltu, se v televizi vidí snad jednou za rok. Hloupé řešení. Možná to mohl třeba líznout hlavou. Gólem to trošičku odčinil, ale i Zdeněk spadá do jedenáctky, která neměla kvalitu, hlavně v nasazení," vyčítal kouč Ústí. A hráči si mohou "těšit" na důkladný rozbor u videa. "Nejsem žádný teoretik, ale tohle kluci musí vidět."

Volek napravil hřích gólem a oddychl si: Jsem na nule

Gólová omluva za kiks. Ústecký fotbalista Zdeněk Volek zahrál volejbalově rukou, Slovácko z nařízené penalty vedlo, ale záložník pár minut nato vyrovnal na 1:1. "Když se vám tohle stane, máte to v hlavě, chcete to zvrátit zase pro mužstvo. Zaplať pánbůh, že jsem se trefil do správné brány, jsem na nule," ulevilo se mu.

Zdeněk Volek

Co vaše ruka?
Vybavuju si, že za mnou byl Láďa Volešák, balon byl dobře kopnutý. Jak jsem se otáčel, hrábnul jsem do něj rukou, moje chyba.

Pak jste ji odčinil.
Džuban se dobře probil z pravé strany, tušil jsem, kam by mohl nacentrovat. Někomu míč prošel snad mezi nohama, počítal jsem s tím a trošku šajtlí jsem to dal na zadní tyč. Stál jsem správně.

Hráli jste skoro celý zápas proti deseti. Je tedy remíza málo?
Nějaké šance jsme si vypracovali, ale málo. Měli jsme se víc tlačit do zakončení. Slovácko má výborný tým, ale když tak dlouho hrajete přesilovku, musíte vyhrát. Škoda šance Jindráčka z 90. minuty, sám na malém vápně trefil gólmana.