NEJRADŠI BY SE SCHOVAL. Sparťanský obránce Lukáš Hejda. | foto: Jan Zátorský, MAFRA

• 34
Kuriózní gól si v 6. kole Gambrinus ligy vstřelil teplický obránce Vidlička. Nešikovně nahrával gólmanovi tak, že se míč došoural až do brány. Podívejte se na všechny důležité a zajímavé momenty kola ve videoreportážích.

Teplice - Slavia 2:1

Teplice porazily v pondělní dohrávce Slavii 2:1. Zajímavý zápas okořenil kuriózní vlastní gól domácího Vidličky, nádherná branka Kalivody a penalta kapitána Verbíře, která dokonala teplický obrat.

Olomouc - Brno 3:0

Fotbalisté Olomouce se dlouho nemohli prosadit, ale pak během minuty v úvodu druhé půle vstřelili dvě branky. V závěru přidal další gól střídající Melinho. V tabulce dál pronásledují suverénní Plzeň, naopak Brno zůstalo poslední.

Mladá Boleslav - Ostrava 1:0

Ostravští fotbalisté prohráli v lize potřetí za sebou, v 6. kole je zdolala Mladá Boleslav. Rozhodující gól dal už po dvaceti minutách vysoký Rolko hlavou. Před týdnem inkasovali Ostravští od Olomouce dvě branky rovněž ze vzduchu.

Bohemians 1905 - České Budějovice 2:2

Českobudějovičtí fotbalisté i po šesti kolech zůstali bez porážky. K vítězství nad Spartou a čtyřem remízám přidali další nerozhodný výsledek, v Edenu s Bohemians 1905 o výhru přišli v nastaveném čase.

Sparta - Plzeň 0:1

Šlágr na Letné rozhodla jediná povedená akce, Horváthovu kolmici směřující do vápna zpracoval Jiráček, kterého nestíhal Sionko. Hostující záložník vlétl mezi obránce a přízemní křížnou střelou překonal Blažka.

Hradec Králové - Jablonec 1:0

V prvním kole porazili fotbalisté Hradce Králové na svém stadionu mistrovskou Spartu, v tom šestém zvítězili nad vicemistrem z Jablonce 1:0. Vítězný gól vstřelil hlavou nevelký útočník Pilař.

Liberec - Příbram 0:0

Domácí táhl výborný Štajner, největší šanci měl Kerič, který v závěru obešel i gólmana, ale trefil tyč. Liberec tak nenavázal na minulou výhru na Slavii (3:1), doma ještě nezvítězil. Příbram už 411 minut neskórovala.

Slovácko - Ústí nad Labem 1:1

Fotbalisté Slovácka ztratili první body doma. Od 12. minuty však hráli bez vyloučeného Kubáně, hosté však penaltu za jeho ruku nevyužili. Naopak domácí Švancara po hodině hry pokutový kop za ruku Volka proměnil, přesto v oslabení těsný náskok neubránili.