TVRDÝ SOUBOJ. Ústecký kapitán Pavel Džuban se rukou snaží odstavit od míče Václava Ondřejku ze Slovácka. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hosté penaltu neproměnili, domácí ano, přesto nevyhráli: Slovácko - Ústí 1:1

• 2
Fotbalisté Slovácka ztratili první body doma. V 6. kole Gambrinus ligy remizovali s nováčkem z Ústí nad Labem 1:1.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Hosté mohli i vyhrát, ale v poslední minutě neproměnili obrovskou šanci.

Zápas se pro ně dobře vyvíjel, domácí totiž od 12. minuty museli hrát bez vyloučeného Kubáně. Byl vyloučen omylem, červenou kartu za ruku měl dostat Fujerik. Ale Doležal to nepotrestal, penaltu nevyužil.

Pokutový kop naopak suverénně dal domácí Švancara a domácí po hodině vedli. Ne však dlouho, za hosty vzápětí vyrovnal Volek, po jehož ruce se penalta pískala.

Utkání Slovácko versus Ústí nad Labem ve videoreportáži

Oba týmy nabídly divákům oboustranně útočný fotbal se spoustou brankových šancí. Slovácko s dvojicí Ondřejka - Švancara na hrotu začalo podle útočných not. Získalo převahu, k zakončení se ale přes sevřenou obranu soupeře dostávalo jen sporadicky. V 5. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Nováka dalekonosnou střelou Kubáň. O pět minut později po kombinační souhře Volešák z vyložené šance vysoko přestřelil.

Ústí poprvé vážněji zahrozilo protiútokem ve 12. minutě. Po zmatku před domácí brankou se dostal míč ke Krbečkovi, jenž v pádu vystřelil a na brankové čáře za gollmana Filipka zaskočil Fujerik, jenž rukou zabránil míči v cestě do sítě. Sudí Matějek situaci ze svého místa přesně neviděl a po poradě s pomezním Wilczekem ukázal červenou kartu obránci Kubáňovi a nařídil proti domácím penaltu. Doležal ji však neproměnil, neboť Filipko špatně umístěnou střelu vyrazil.

"Nechci svádět na nikoho za vyloučení vinu. Důležité je, že někdo z našich hráčů zahrál rukou a penalta byla oprávněná," řekl domácí Miroslav Soukup. "Podržel nás brankář Filipko, nedostal nás po penaltě do gólového deficitu. Nikdy jsem ještě jako trenér na žádné úrovni nebyl v situaci, že bych vedl tým, který hrál 80 minut o deseti."

Navzdory oslabení Slovácko neupustilo od snahy o ofenzivní pojetí hry. Ústí však vycítilo šanci získat po vítězství v Brně další bodový zisk na hřišti soupeře a protiútoky hostů hrozily častým nebezpečím. Také podruhé zachraňoval za Filipka hráč z pole, ve 23. minutě Martykánovu hlavičku vykopl z brankové čáry Kordula. Tentýž hráč těsně před koncem poločasu vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, vyslal do protiútoku Fujerika, jehož přízemní střela těsně minula branku.

Po změně stran oba týmy hlavně útočily. Slovácko mělo několik vyložených příležitostí. Největší v 55. minutě po Švancarově centru Volešák, jenž ale hlavičkou trefil pouze brankáře Nováka. V 60. minutě po rohovém kopu zasáhl volejbalovou smečí v trestném území míč hostující Volek, dostal žlutou kartu a Slovácko navíc kopalo penaltu, kterou Švancara s přehledem proměnil.

Trenér Soukup ho hned vystřídal za Urbánka a zpevnil zadní řady. Ani tento tah mu však nepomohl uhájit tři body. O devět minut později nechali domácí zadáci prostor Volkovi, který z pěti metrů vyrovnal. Navzdory dalším šancím na obou stranách skončil duel dělbou bodů.

Hostujíc kouč Svatopluk Habanec neskrýval rozčarování z výkonu svých svěřenců. "Tak ustrašeně se liga hrát nemůže. Pokud jdou takhle do zápasu, v němž hrajeme od dvanácté minuty v přesilovce, tak nemají v nejvyšší soutěži co dělat. Jestli mají ztratit míč v chůzi nebo v běhu, je celkem jedno."