Jiří Štajner (vlevo) se raduje se spoluhráči z Liberce z trefy do sítě Slavie

Jiří Štajner (vlevo) se raduje se spoluhráči z Liberce z trefy do sítě Slavie | foto: ČTK

Štajner: Slavia bude muset porazit někoho jiného, my už museli vyhrát

• 44
Po šesti letech skóroval v české lize, a ještě o dva roky delší doba uplynula od posledního gólu Jiřího Štajnera v libereckém dresu. Na dávné trefy navázal fotbalový útočník v nedělním utkání na Slavii, kde osm minut před přestávkou završil báječný obrat ve skóre. Liberec nakonec v Edenu vyhrál 3:1.

"Pro nás bylo důležité dneska vyhrát, ať už by to bylo kdekoliv. A že se to povedlo na hřišti silné Slavie, tím lépe," vyprávěl 34letý útočník po prvním vítězství Liberce v tomto soutěžním ročníku.

Čekal jste, že první výhru v sezoně oslavíte zrovna na Slavii?
Před sezonou určitě ne, to jsem věřil, že vyhrajeme ještě někde dřív. Po třech remízách nám to nakonec vyšlo až tady, a je to určitě překvapení.

Byl jste u možná rozhodujícího momentu, když jste otáčel skóre...
Bylo to po slávistické standardní situaci z vydařeného brejku. Miloš Bosančič mě dobře viděl nabíhat a z jeho přečasné přihrávky už nebylo vůbec těžké skórovat.

Byl jste si jistý, že nejste v ofsajdu?
Nevím, tady si nemůžete být jistí vůbec ničím; rozhodčí to může zvednout kdykoliv. Věděl jsem, že v ofsajdu nejsem, a záleželo jen na tom, jestli to vidí stejně i rozhodčí. On to naštěstí viděl správně, takže jsem mohl dát gól.

Utkání Slavia versus Liberec ve videoreportáži

Hlídal jste si své postavení v okamžiku přihrávky?
Ano. Běžel jsem z hloubky pole a koukal jsem se na Bosančiče, jestli mě vidí. Když to kopnul, tak jsem běžel podél hráčů Slavie.

Jak vám bylo, když Slavia už v sedmé minutě skórovala?
Prvních patnáct minut jsme hráli hodně špatně. Nechali jsme Slavii hrát. Ve středové řadě si její hráči hodně měnili pozice, dávali si přihrávky do kombinace, my jsme k nim přistupovali pozdě a měli jsme v tom trochu bordel. Pak jsme se ale srovnali a už to vypadalo líp. Ve druhém poločase už neměli skoro žádnou vyloženou šanci.

Vyšla vám defenzivní taktika, s Keričem jste čekali na chyby a trestali je.
Vycházelo nám to, to je pravda, ale toto nebyla naše hra, kterou bychom chtěli předvádět. Bohužel nemáme takovou kvalitu, abychom mohli se Slavií hrát otevřený fotbal, ale jindy takhle hrát nechceme. Nebudeme takhle zalezlí čekat co soupeř vymyslí třeba v domácím utkání s Příbramí.

Víte, že Liberec hrál v novém Edenu potřetí a ještě tu neprohrál?
Liberec se vždycky na pražská mužstva dokázal vyhecovat, ať to bylo doma nebo venku. A že je to teď Slavia... Tak holt bude muset příště porazit někoho jiného.