Václav Pilař (vlevo) z Hradce Králové uniká Radimu Koutnému z Českých Budějovic | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jihočeši ubránili neporazitelnost: České Budějovice - Hradec Králové 0:0

• 6
Fotbalisté Českých Budějovic zůstávají jedním ze tří týmů, kteří v první lize nepoznali, co je porážka. V 5. kole doma remizovali s nováčkem z Hradce Králové 0:0.

Utkání Příbram versus Sparta ve videoreportáži

Hned od úvodu utkání hosté se třemi útočníky v sestavě začali prověřovat českobudějovickou defenzivu nebezpečnými akcemi. Nejprve se v 8. minutě šikovně uvolnil Pilař, ale domácí brankář Kučera jeho střelu nadvakrát zlikvidoval.

ON-LINE

Českobudějovický gólman předvedl další pohotový zákrok ve 31. minutě. Rezek postupoval s míčem, a jelikož před ním domácí hráči stále ustupovali, hradecký záložník se rozhodl vystřelit. Kučera míč viděl na poslední chvíli a vyrazil jej s problémy nad břevno.

Následný roh Českobudějovičtí odvrátili, ale balon dopravili pouze ke
Kocourkovi. Útočník hostujícího týmu od levé postranní čáry poslal přesný centr na nabíhajícího parťáka Pilaře. Ten se objevil před brankářem Kučerou, ale zamířil hlavou těsně vedle pravé tyče.

Domácí tým si jedinou šanci prvního poločasu schoval až těsně před
přestávku. Po faulu na Ondráška rozehrál standardní situaci zhruba ze 35 metrů Otepka. Zatočil míč před branku, kde jej ještě lehce hlavou lízl Horejš a brankář Lindr balon s problémy vyrazil.

Hned po přestávce předvedl další nebezpečnou akci Hradec Králové. Na levé straně se přes Laštovku uvolnil Kocourek, zpětnou přihrávku poslal přesně proti noze Rezka, který však z penaltové vzdálenosti přestřelil.

České Budějovice si ale ve druhé půli počínaly o něco aktivněji. Nejprve přestřelil branku Otepka, potom našel Koutný přesným centrem Ondráška. jehož hlavičku Lindr vyrazil.

Jenže Hradec Králové dál pokračoval v nebezpečných výpadech. V 64. minutě opět Kocourek nádherně přešel na levé straně přes dva hráče. Zpětnou přihrávku směřoval tentokrát na Fischera, jenž měl před sebou odkrytou branku. Ale Fischerovi se do rány vrhl Černák a pokus zblokoval.