CHCE HRÁT. O místo v sestavě si chci říct v každém zápase, tvrdí Fenin.

CHCE HRÁT. O místo v sestavě si chci říct v každém zápase, tvrdí Fenin. | foto: Michal Růžička, MAFRA

Ten, který může hrát vedle Baroše: Dal jsem gól, jsem spokojený, řekl Fenin

• 45
Že by právě Martin Fenin byl během kvalifikace na mistrovství Evropy 2012 útočným parťákem Milana Baroše? Exteplickému fotbalistovi se v poslední době v reprezentaci daří. Naposled vstřelil gól ve středečním přátelském zápase proti Lotyšsku (4:1).

Přípravné utkání Česko versus Lotyšsko ve videoreportáži

Už v květnu, kdy národní tým bojoval na přípravném turnaji ve Spojených státech, patřil Fenin k nejlepším. Američanům tehdy vstřelil jeden gól.

Teď se třiadvacetiletý střelec Frankfurtu trefil znovu. A tak by to mohl být právě on, kdo v evropské kvalifikaci bude nastupovat vedle Baroše, českého útočníka číslo jedna, kterého do zápasu s Lotyšskem nepustilo zranění achilovky.

Martine, cítíte, že si v posledních zápasech říkáte o místo v sestavě pro kvalifikační zápasy?
Já si chci o místo v sestavě říct v každém zápase, ve kterém nastoupím.

Tak jinak - jste se svým výkonem spokojený?
Dal jsem gól, takže musím být spokojený.

Zápas s Lotyšskem byl generálkou před blížící se kvalifikací. Předvedená hra ve druhém poločase, kdy jste dali všechny čtyři góly, je příslibem, že?
Myslím, že už první poločas byl dobrý. Jediné, co se nám nepovedlo, bylo vstřelit rychle gól. Lotyšsko bránilo v devíti lidech před bránou, takže bylo těžké se prosadit. Když se nám hned po přestávce podařilo ten první gól dát, zápas se definitivně zlomil.

Vstřelili jste čtyři branky. Co další pozitiva?
Pozitivní je, že jsme Lotyše nepustili ani do jedné šance, když nepočítám tu z nastaveného času, po které nám dali gól. V kvalifikaci budeme potřebovat, abychom nedostávali moc gólů.