Mladá Boleslav - Příbram

Mladá Boleslav - Příbram | foto: Radek Cihla, MAFRA

Poločas snů přinesl hladké vítězství: Boleslav - Příbram 3:0

• 1
Fotbalisté Příbrami poprvé v novém ročníku prohráli a hned to stálo za to. Ve středočeském derby v Mladé Boleslavi nezvládli první poločas, během nějž třikrát inkasovali.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Boleslavští měli výborný nástup a po dvanácti minutách se po rohu prosadil Mendy. V závěru půle udeřili dvakrát během šesti minut. Na krásnou ránu Fabiána a povedenou akci, kterou zakončil Bulut, příbramský Hruška neměl.

"Utkání se mi hodnotí líp než ta předešlá hlavně díky prvnímu poločasu a vstupu do utkání. Řekli jsme, že začneme aktivní, že se budeme snažit hrát po stranách, protože soupeř ve větším počtu brání. Za sedm minut jsme mohli vést 2:0, po první brance měla hra spád a vytvořili jsme si další příležitosti. První půle byla velmi dobrá jak pohybem, tak brankami," pochvaloval si trenér Karel Stanner.

utkání Mladá Boleslav versus Příbram ve videoreportáži

Zápas se od úvodních vteřin proměnil v mladoboleslavské dobývání hostující obrany. Příbramští pokračovali v bojácném výkonu z pondělního duelu s Olomoucí, v devíti lidech se zatáhli před vlastní šestnáctku, a protože nebyli schopni podržet míč, rychle se dostali pod mohutný tlak.

Ve čtvrté minutě si pohrál s hostující defenzivou Mendy, z pravé lajny poslal přízemní centr na malé vápno, ale oba nabíhající mladoboleslavští útočníci promáchli. O tři minuty později se domácím stejně vedlo při střílené přihrávce od Sylvestreho.

Pasivní hosté jako by smířeně čekali, až inkasují. Trest je stihl záhy. V jedenácté minutě ještě Táborského střelu srazila příbramská zeď mimo, mladoboleslavský exekutor však ihned zamířil k rohovému kopu, z něhož přesně načechral centr na přední tyč na Mendyho hlavu.

Hosté ani po obdržené brance nezměnili taktiku. U všeho byli pozdě, špatně kombinovali a domácí je převyšovali ve všech herních činnostech. V 21. minutě zkoušel štěstí za vápnem aktivní Táborský, ale Hruška tentokrát zasahovat nemusel. Mnohem víc se zapotil za dalších pět minut, kdy zlikvidoval Chramostův samostatný únik zakončený pokusem o kličku.

Přes děravou příbramskou obranu se dral do zakončení i stoper Johana. V 27. minutě nejprve po rohovém kopu chytře sklepával patičkou na přední tyči, vzápětí napálil odražený balon vedle tyče. Po půlhodině Mladoboleslavští svůj trvalý tlak podruhé zužitkovali: hosté odvrátili roh jen na hranici šestnáctky, kde se z první položil do míče Fabián a krásnou přízemní střelou k tyči zvýšil.

Osm minut před koncem poločasu inkasovala rozložená Příbram potřetí. Chramosta vysunul Buluta a mladý australský útočník přesnou střelou mezi Hruškovy nohy zaznamenal premiérovou trefu v české lize.

"Musím poblahopřát soupeři k zaslouženému vítězství. Boleslav si v domácím prostředí proti každému soupeři vytvoří šance, proti nám bohužel většinu z nich proměnila. Ale musím říct, že jsme k tomu přispěli ustrašeným výkonem," řekl hostující trenér Martin Hřídel.

Druhá půle se dohrávala z povinnosti. Domácí výrazně ubrali tempo a Příbrami se i zásluhou střídajících Borka s Jurdíkem podařilo trochu vyrovnat hru. Druhý jmenovaný se v 66. minutě hnal na Millera, v tísni si však příliš předkopl míč.

Větší šanci už diváci ve zbytku duelu neviděli. Mladá Boleslav v klidu dokráčela k první domácí výhře a potvrdila, že středočeské souboje s Příbramí umí. Neprohrála s ní podesáté za sebou.