Olomoucký útočník Jakub Petr (vlevo) střílí gól, neuhlídal ho Alois Hyčka z Ústí nad Labem | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Spousta šancí, nakonec přišly i góly: Olomouc - Ústí nad Labem 3:0

• 7
Olomoučtí fotbalisté měli spoustu šancí a nakonec se dočkali i jasného vítězství. Druhý a třetí gól dali až v samém závěru.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

V závěru poločasu přiblížil domácí ke třem bodům Petr, ale až pět minut před koncem je pak pojistil Šultes. V nastavení se trefil střídající Vašíček.

Olomouc se tak vyhoupla do čela soutěže, má stejně bodů jako druhá Slavia, ale lepší skóre.

Nešťastníkem byl olomoucký útočník Hubník. Před dvěma týdny dal tři góly Jablonci, tentokrát ve třech stoprocentních příležitostech selhal.

utkání Olomouc versus Ústí nad Labem ve videoreportáži

"Předvedli jsme trošku lepší výkon než proti Jablonci. Po ztrátách míče pracovali hráči jako jeden tým. V úvodu jsme byli v útoku trochu nervózní. Po vstřelené brance se to zlepšilo. Bohužel jsme zase neproměnili šance. Třeba Hubník dnes spálil hattrick," řekl olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Hosté se na nic nezmohli a jen se bránili. "Soupeř byl nad naše síly. V první půli jsme celkem vzdorovali. Pak jsme ale v útoku dvě šance nevyřešili dobře. Kdybychom dali branku, mohli jsme domácí znervóznit. Naopak jsme inkasovali a druhá půle byla jasně v režii domácích," řekl hostující kouč Svatopluk Habanec.

Domácí trenér Zdeněk Psotka postrádal v sestavě zraněné Ordoše s Dreksou a také nemocného Hořavu. Hosté přijeli bez zraněných Krbečka a Dvořáka. První propagační pokusy předvedli na ústecké straně útočník Kraut, na straně domácích Rossi. Olomouc měla v úvodní čtvrthodině podle očekávání více ze hry, ale Ústí bránilo pozorně a nepouštělo Sigmu do koncovky. A když se Hanáci dostali k hranici šestnáctky, nebyli dost důrazní.

První větší gólovou šanci měl až ve 21. minutě po přiťuknutí Šultese Hubník. Jeho technická střela šla těsně nad. Výbornou příležitost měl o dvě minuty později Šultes, ale ideální moment ke střele prováhal a jeho následný pokus neměl patřičnou razanci.

V další šanci hlavou těsně minul Petr. Únik Navrátila pak na poslední chvíli zastavil Zachariáš. Z následného roku hlavičku Kučery odvrátili ústečtí z brankové čáry a Hubník pak nedokázal zblízka trefit úplně prázdnou branku. I hosté občas zahrozili. Nebezpeční byli útočníci Kraut s Jindráčkem. Ve 32. minutě pálil Kraut z hranice šestnáctky nad.

V 38. minutě se Andrův stadion konečně dočkal. Blahův výkop posunul hlavou Šultes a Petr trefil přesně. O chvíli později se na výlet do obrany hostí vydal kapitán domácích Kučera a svůj průnik zakončil střelou těsně vedle tyče.

Ve druhé půli začala Sigma opět aktivně. Pojistit vedení mohli Šultes a Hubník, v koncovce si však počínali nepřesně. Útočník Sigmy Hubník si zřejmě všechny branky vystřílel proti Jablonci. Po přímém kopu Vepřeka totiž dorážel společně s Kučerou míč do prázdné branky a střela skončila na tyči.

Sigma předváděla dál festival zahozených šancí. Po průniku Hubníka minul Petr. V této fázi utkání se Ústí vůbec nedostávalo na polovinu Olomouce. Kolem 70. minuty už měli Hanáci permanentní tlak připomínající házenkářské obléhání branky. Gólovou pojistku však stále nemohli přidat. Další šance měli postupně Hubník, Kučera či Bajer, ale koncovka olomouckým nešla.

Až pět minut před koncem se konečně našel střelec, který pojistil vedení. Pavel Šultes proměnil brejk domácích a zvýšil na 2:0. Třetí gól pak potvrdil trápení Hanáků v koncovce. Vašíček samostatný únik zakončil do břevna. Šultes vstřelil dorážku do tyče, aby Vašíček dorazil míč do odkryté branky a vstřelil svůj první ligový gól.