TĚSNÁ OBRANA. Jakub Hora ze Slavie (vpředu) a David Brunclík z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

• 15
V případě výhry se mohli posunout do čela, místo toho ale fotbalisté Příbrami založili taktiku proti Olomouci na neprostupné obraně. Záměr jim vyšel - za bezgólovou remízu získali bod, ale na skok na první místo tabulky to nestačilo. Podívat se můžete i na další momenty 3. ligového kola: vlastní gól Hradce, trefu slávisty Vlčka či škobrtnutí Sparty.

Jablonec - Teplice 1:1

Souboj druhého a čtvrtého týmu z minulé sezony skončil patem stejně jako na jaře. Pro Teplice je to první bod v novém ročníku, získaly ho díky gólu Matuly z druhé minuty nastavení. Domácím k vedení v úvodu zápasu pomohl teplický kapitán Lukáš, který dal malou domů přimo do běhu Pekhartovi.

Slavia - Mladá Boleslav 1:0

První slávistické vítězství. Čtvrt hodiny před koncem domácí rychle rozehráli přímý kop, za překvapenou obranu si naběhl střídající Vlček a hlavou prostřelil Millera. Těsně před tím nevyužil obrovskou šanci hostující Chramosta.

Slovácko - Hradec Králové 2:1

Nováček poprvé vyrazil k soupeři a poprvé nebodoval. Domácí byli jasně lepší, ale spoustu šancí zahodili. Pomohla jim až vlastní branka Karala ze závěru poločasu, krátce po přestávce se trefil Ondřejka. V závěru hosté snížili po centru z levé strany a hlavičce Dvořáka. Nakonec mohli i vyrovnat, ale domácí podržel Filipko.

Ústí n.L. - Liberec 0:0

Liberec ani na třetí pokus nevyhrál, ačkoli k tomu proti Ústí nad Labem neměl díky šancím Keriče daleko. V závěru se dokonce bál i o zisk jediného bodu, ale branka nakonec na teplickém stadionu nepadla.

České Budějovice - Sparta 1:0

Druhé utkání venku, druhá prohra mistra. Hosté nastoupili s osmi hráči, kteří obvykle nepatří do základní sestavy a to se jim vymstilo. V první půli nevyužili tři jasné šance a po hodině hry inkasovali. Trefil se obránce Jarabica z patnácti metrů.

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 3:0

První ostravské vítězství, Brno naopak dál zůstává bez bodu. Vítězové se slabým soupeřem neměli příliš těžkou práci. V první půli se hlavou trefil Šmejkal, po přestávce další góly přidali Varadi a z penalty Neves.

Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:1

Na Plzni bylo znát, že její hráči mají plné hlavy pohárových soubojů s Besiktasem, s nímž se v týdnu utkají o postup v Evropské lize. Proti urputně bránícím Bohemians jim trvalo skoro celých 45 minut, než rozjeli svoji ofenzivní smršť. Gól dal Kolář a po přestávce z přímého kopu kapitán Horváth. Bohemians ještě v závěru snížili, ale na bod už nedosáhli.

Olomouc - Příbram 0:0

Mělo to být vyvrcholení třetího kola fotbalové ligy, místo toho diváci viděli nudný zápas bez šancí, a hlavně bez branek. Příbram i Olomouc se mohly posunout na první místo, ale výsledek 0:0 do čela neposlal ani jeden tým.