Ostrava i Jablonec prohrály. Plzeň Besiktas trápila, než ji srazila penalta

• 90
Jediný gól, remíza a dvě prohry - tak si vedly české kluby v prvních zápasech třetího předkola Evropské ligy. Ostravští fotbalisté podlehli v Bělorusku tamnímu Mogilevu 0:1, stejný výsledkem padl i Jablonec na Kypru v souboji s Apoelem Nikósie. Nejstatečněji si vedla Plzeň proti Besiktasi, ale jen remizovala 1:1.

Plzeňští fotbalisté, kteří se do evropských pohárů vrátili po dlouhých 39 letech, byli proti tureckému týmu dlouho lepší. Od úvodních minut měli spoustu šancí a obranu, v níž hrál i český reprezentant Sivok, trápili.

A dokonce vedli po chytrém gólu: Horváth centroval z přímého kopu od koncové lajny, poslal přízemní přihrávku na Limberského a ten střelou ze sedmnácti metrů skóroval. Zvýšit mohli Kolář či Rezek.

"Za remízu můžeme být rádi, ze začátku jsme mohli prohrávat klidně o tři góly," uznal Tomáš Sivok.

Jenže těsně před přestávkou Besiktas srovnal z penalty, kterou sudí přísně nařídil za zákrok Rajtorala na Delgada, ač zřejmě jako první fauloval právě argentinský fotbalista. Po přestávce už na Letné, kde Plzeň musí zápasy hrát, vládl Besiktas.

Jablonečtí fotbalisté Jan Kovařík (vlevo) a Marek Jarolím se snaží prosadit proti obraně Apoelu Nikósie.

Jablonečtí fotbalisté Jan Kovařík a Marek Jarolím se snaží prosadit proti Apoelu.

Útočník Solari z Apoelu Nikósie oslavuje se spoluhráči svůj gól do sítě Jablonce.

To jablonečtí i ostravští fotbalisté se smiřovali s porážkou. "Soupeř byl lepší, vyhrál zaslouženě," prohlásil ostravský trenér Miroslav Koubek. "Abychom měli šanci, musíme ale zlepšit ofenzivu," přidal se jablonecký kouč František Komňacký.

Už o dva dřív bojovali sparťané v kvalifikaci Ligy mistrů a Poznaň doma porazili 1:0.