Takhle to trénuju, řekl o gólu sparťan Zeman, který bojuje o základní sestavu

• 43
Loni na podzim patřil k tahounům, ale na jaře se ze základní sestavy vytratil. Mladý záložník Martin Zeman se proto musí postupně drápat zpátky nahoru. Začal tím, že ve středu vstřelil pěkný gól z přímého volného kopu, kterým rozhodl o pohárovém vítězství Sparty nad lotyšskou Liepajou.

Český mistr vyhrál 2:0 (celkově 5:0) a bez problémů postoupil do 3. předkola Ligy mistrů, kde narazí na polskou Poznaň (viz přehledný článek o ostatních zápasech).

"Oba góly jsme dali v prvním poločase, takže jsme se brzy uklidnili a už jenom hlídali výsledek," říkal po zápase Zeman, který ani tentokrát nenastoupil v základní sestavě. Přesto mohl v závěru přidat i druhý gól. "Už jsem obešel brankáře, ale špatně jsem trefil míč."

Zeman je sparťanský odchovanec. Loni už to vypadalo, že si díky své levačce a rychlosti natrvalo rezervuje místo v základní sestavě. Hrál dobře a Sparta se na něj mohla spolehnout. Na jaře se ale ze sestavy vytratil. A nevrátil se do ní ani v novém ročníku.

"Tohle je věcí trenérů. Já se snažím odevzdat maximum, na tréninku makám a čekám na šanci," odříkává jednadvacetiletý záložník naučenou frázi.

TAHÁKY SI PÍŠU NA RUKU. Martin Zeman ze Sparty Praha se raduje z druhého gólu, který vstřelil na Letné do branky Metalurgu Liepaja. Sparta - Liepaja; hostující brankář Viktor Spole (dole), Martin Zeman (22) aTomas Tamošauskas.

Ve středu Zeman nastoupil těsně před koncem prvního poločasu, když nahradil zraněného útočníka Lačného. Nepředvedl bůhvíjaký výkon (ostatně jako většina hráčů Sparty, kteří se soustředili na bezchybné hlídání pohodlného náskoku), ale alespoň vstřelil gól.

Moc pěkný gól!

"Trestňáky kopu odmala a cvičím to i na tréninku. Dlouho jsem ale z přímého volného kopu žádný gól nedal, tak jsem rád, že jsem se trefil alespoň tentokrát," dodal ke své brance Zeman, jenž byl v tu chvíli na hřišti sotva dvě minuty.

Pomůže tahle branka Zemanovi zpátky do základní sestavy?