DISKUSE S ROZHODČÍM. K debatě se odhodlal slovenský kapitán Marek Hamšík

DISKUSE S ROZHODČÍM. K debatě se odhodlal slovenský kapitán Marek Hamšík | foto: Profimedia.cz

Zmar slovenských fotbalistů: začalo to u kapitána Hamšíka...

• 371
Rustenburg (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Krutá poslední minuta. Tak bolí, když v ní dostanete gól. Loni trpěl brankář Petr Čech, po trefě v nastavení přišla jeho Chelsea o finále Ligy mistrů. Slávisté se do vybrané společnosti ani nedostali, ještě v kvalifikaci - ale také v poslední minutě - je sestřelil Tiraspol.

A teď jsou na kolenou Slováci, i jim se ženou do očí slzy.

I oni dostali gól na 1:1.

"Nikdy jsem podobné zklamání nezažil," povzdechl si brankář Ján Mucha. Stoper Škrtel padl na trávník a obličej skryl v dlaních. "Závěr zápasu jsme nezvládli. Nebyla to jedna chyba, ale udělali jsme jich víc najednou," vytýká kouč Vladimír Weiss.

Krizová situace se rodí po dlouhém odkopu brankáře Pastona, následuje první hlavička, druhá, třetí a míč se odráží do prostoru před pokutovým územím. Spěchá k němu záložník Hamšík...

Ano, krach začíná u největší hvězdy týmu, u nejobletovanějšího hráče a kapitána.

Je nedůsledný, nedůrazný. Dotěrný Smeltz ho přetlačí, bere si míč a pádí k šestnáctce. Hamšík ho jen stínuje, nechá ho otočit i odcentrovat. Nohu do vzduchu vykopává pozdě, kdy už míč plachtí.

Novozélandský obránce Winston Reid si radostí přetahuje přes hlavu dres. Právě překonal slovenského branmkáře Jána Muchu. Vpravo se raduje Fallon

Novozélandský obránce Winston Reid si radostí přetahuje přes hlavu dres. Právě překonal slovenského brankáře Jána Muchu. Vpravo se raduje Fallon

"Přece nemůže mít tolik prostoru," zlobí se trenér Weiss. "Ještě předtím jsme špatně napadali, stoper Ďurica pak chyběl na svém místě, rozestavení obránců bylo také špatné."

Novozélandský obránce Reid snadno hlavičkuje, míč ťukne do tyče a zapluje do sítě. Bezmocný gólman Mucha jen sleduje bílou lavinu radosti.

"Jsme nepoučitelní. Zase jsme si nechali dát gól v závěru a zase po centru, stejně jako před pár týdny s Kamerunem," hněval se stoper Martin Škrtel. To Slováci dostali gól na 1:1 sedm minut před koncem. To ještě měli čas na opravu.

Teď ne, zbývaly jen vteřiny.

A především - s Kamerunem to byla pouhá příprava. Teď ztratili vítězství na mistrovství světa.

Proto takové zklamaní, slzy a nadávky...