Martin Fenin v jednom ze zápasů za národního týmu. | foto: AP

Ve vítězném utkání se Spojenými státy nejlépe zahráli Kušnír, Sivok a Fenin

• 28
Hartford, USA (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Mnohem lepší výkon než před čtyřmi dny proti Turecku podali čeští fotbalisté v přípravném utkání v Hartfordu. V duelu s domácím týmem USA po solidním výkonu zvítězili 4:2. Nejlepšími hráči byli podle iDNES.cz pravý obránce Kušnír, stoper Sivok a útočník Fenin.
Známkuje se jako ve škole, nejlepší je jednička, nejlepší pětka.

2,5 - Petr Čech, brankář
Vybral si slabší chvilku, když vyběhl na centr a míč neměl. Po jeho zaváhání český tým prohrával. Přesto to jeho sebevědomím neotřáslo, ve druhé půli udělal proti dorážejícímu útočníkovi drzou kličku a hlediště zahučelo obdivem. A pak dvakrát skvěle zasáhl, čímž kiks napravil.

1 - Ondřej Kušnír, pravý obránce
Nejlepší hráč. Ač obránce, takřka pořád útočil po pravém křídle. Soupeře předčil i rychlostně, dovolil si kličky, vyhrával souboje. Připravil tutovku pro Fenina, který však branku netrefil. Po přestávce si ho už domácí víc hlídali. Po jeho spolupráci se Sionkem padl třetí český gól.

1,5 - Tomáš Sivok, stoper
Momentálně český stoper číslo jedna. Silný v soubojích, výborný ve vzduchu, jistý na zemi. Svůj výkon korunoval vyrovnávacím gólem, když při centru přeskočil důrazného Onyewua. Po jeho střele skóroval Lafata, ale sudí gól kvůli ofsajdu neuznal. Nejspíš má však prsty ve druhé inkasované brance, na malém vápně v jeho území zůstal volný střelec Gomez.

2 - Jan Rajnoch, stoper
Slušný výkon, byť proti kolegovi ze středu obrany Sivokovi si nepočínal tak suverénně, někdy se zbytečně rychle zbavoval míče. Přesto obstál. Jeho výkon postupně rostl.

3 - Daniel Pudil, levý obránce
Několikrát se hlásil o míč na levé straně, ale spoluhráči ho neviděli. Když se po křídle vysunul dopředu, většinou nedokázal akci dotáhnout. Přesto se neztratil. Před druhým gólem prohrál důležitý hlavičkový souboj, poté však zablokoval nebezpečnou střelu Chingovi.

3 - Libor Sionko, pravý záložník
Dřel, jak je jeho zvykem. Žádný míč pro něj nebyl ztracený, ale k nebezpečnému průniku či zakončení se dlouho nedostal. Nakonec však připravil gól pro Fenina.

2,5 - Tomáš Hübschman, střední záložník
Umí zahrát líp, ale jinak solidní výkon. V úvodních minutách zkazil pár přihrávek a jako by si přestal věřit. Přesto defenzivní úkoly splnil. Nenápadná černá práce.

2 - Jan Polák, střední záložník
Po dlouhodobém zranění se vrací zpátky, od loňského srpna nastoupil teprve podruhé v základní sestavě. Často se nabízel, snažil se rozehrávat. U něj začala nejhezčí akce zápasu, kterou pak táhl Kušnír a nepřesně zakončil Fenin. A mazácky zakončil gólem přízemní centr Lafaty.

2 - Jaroslav Plašil, levý záložník
Při absenci Rosického je především na něm, aby tvořil hru. Chvílemi se mu to daří, jindy míče ztrácí. Nacentroval Sivokovi na první gól.

1,5 - Martin Fenin, útočník
Už před čtyřmi dny proti Turecku se srdnatě rval, proti Spojeným státům byl ještě lepší. Nebál se jít proti přesile a dokázal míč kontrolovat. Jindy uplatnil důraz. A dal krásný gól pod břevno.

2,5 - David Lafata, útočník
První půle mu nevyšla, takřka nebyl vidět. Ale po přestávce se už ukázal. Sivokův střílený centr akrobaticky usměrnil do sítě, leč sudí odmával ofsajd. Poté krásně přihrál na gól Polákovi.

3 - Tomáš Necid, útočník
Hrál lehce přes dvacet minut. Přišel na hřiště, kdy se Češi dopředu už tolik nedostávali. Přesto se dostal do velké šance, neproměnil ji, ale z odraženého míče skóroval Fenin. V samém závěru dal rutinovaně na 4:2.

Milan Černý, Jan Morávek, Mario Holek a David Limberský nebyli hodnoceni, protože hráli příliš krátce.