Fotbalovým mistrem je Sparta, zlato trefil Řepka. Ostrava svůj boj nezvládla

• 498
Fotbalisté Sparty poslední krok k titulu zvládli. V závěrečném dějství porazili Teplice 1:0 Řepkovým gólem. Mistrovské oslavy vypukly na Letné po třech letech. Sparta získala celkově 35. titul, sezonou prošla bez porážky, což je unikátní.

Druhý skončil Jablonec a Ostrava, nejvážnější soupeř Sparty, je až třetí. Svůj zápas v Příbrami nezvládla, po chabém výkonu jen remizovala 1:1 a navíc v závěru někteří její hráči neudrželi nervy. Řezník dostal červenou kartu. Navíc utkání pokazili její fanoušci (o výtržnostech ostravských diváků čtěte zde).

Kvůli řádění ostravských chuligánů byl zápas v Příbrami několikrát přerušen a zatímco tam teprve začal druhý poločas, na Spartě se hrála už 57. minuta.

Vydražte Řepkův dres

V úterý proběhne na stránkách iDNES.cz charitativní dražba dresu hrdiny ligového finále Tomáše Řepky.

Sparta v té době vedla 1:0 gólem kapitána Řepky, který se trefil hlavou po centru Žofčáka. A nakonec po absolutní převaze zápas dovedla k vítězství. Po závěrečném hvizdu spousta z dvaceti tisíc fanoušků vběhla na hřiště a slavila.

To Ostrava se v Příbrami trápila, brzy prohrávala, pak se sice vyrovnala, ale navíc neměla. Když na Spartě byl konec, zbývalo Ostravě dvanáct minut, aby dala šest branek a z prvního místa Spartu sesadila. To se nestalo.

Porážka Teplic na Letné znamená pohárovou jistotu pro Jablonec, který si však všechno uhrál sám, když doma zdolal České Budějovice 2:0. Teplice tak teď čekají na finále Ondrášovka Cupu. Když triumf získá Jablonec, půjdou do předkola Evropské ligy. Pokud zvítězí v poháru Plzeň, Teplice mají smůlu.

Jak do pohárů

Sparta: 2. předkolo Ligy mistrů

Jablonec: 3. předkolo Evropské ligy

Ostrava: 2. nebo 3. předkolo Evropské ligy

Teplice: možná 2. předkolo Evropské ligy

Plzeň: možná 3. předkolo Evropské ligy

V posledním kole se na sedmou příčku vyhoupla Slavia, když v přímém souboji vyhrála v Mladé Boleslavi.

Poslední Střížkov jasně podlehl v Olomouci. Oba týmy se střetly poprvé od chvíle, kdy čtyři střížkovští hráči obvinili olomouckého gólmana Drobisze z nabízení a předání úplatku. Utkání skončilo stejně jako loni 3:0, dva góly dal Ordoš a s dvanácti brankami je nejlepším střelcem.

Porážkou se s nejvyšší soutěží loučí i Kladno, které podlehlo doma Liberci.