Hokejisté Chicaga přešli přes Vancouver a zahrají si finále Západní konference | foto: AP

Ve finále Západní konference NHL se proti San Jose představí Chicago

• 2
Druhým postupujícím celkem ze 2. kola play-off NHL se po hokejistech San Jose stalo Chicago, které ukončilo semifinále Západní konference proti Vancouveru venkovní výhrou 5:1 a v celé sérii tak uspělo 4:2 na zápasy. O nejlepší celek play-off na západě se tak ve finále konference popere San Jose s Chicagem.

Třetím vítězství na hostujícím ledě si hokejisté Chicaga zajistili postup do finále Západní konference play-off NHL.

Rozhodující krok proti Vancouveru, který v utkání s pořadovým číslem 5. překvapil v domácí aréně Chicaga a výhrou 4:1 vzal soupeři první postupový mečbol, udělali Blackhawks výsledkem 5:1 a v celé sérii uspěli 4:2 na zápasy.

V zahajovací třetině ještě zůstal stav nezměněn 0:0. Když se ovšem do dalšího dějství přidal ke zraněnému Sami Salovi také Alexander Edler, Vancouver bez elitní obranné dvojice začal mít v defenzivě problémy.

Gólovou sérii Chicaga odstartovala akce Patricka Sharpa z 22. minuty, na jejímž konci byl Troy Brouwer. Autor 22 branek v základní části NHL tak zaznamenal svůj první bod v play-off poté, co byl od třetího duelu série pouze nehrajícím náhradníkem. Brouwera trápila nemoc jeho otce, nyní se však už opět může plně soustředit na hokej a místo v sestavě mu uvolnil Slovák Tomáš Kopecký.

Uběhlo pouhých 36 vteřin a po chybě beka Kevina Bieksy se z brejku 2 na 1 proti Roberto Luongovi prosadil Kris Versteeg - 2:0 pro hosty. V závěru třetiny Canucks disponovali početní převahou, na místo snížení skóre ale inkasovali potřetí. Pavol Demitra zaváhal na modré čáře a z následného brejku skóroval Dave Bolland.

Vancouver umazal nulu na svém kontě až v 44. minutě, kdy finského gólmana Antti Niemiho pokořil bek Shane O'Brien. Útočníci Patrick Kane a Dustin Byfuglien se však v 49. minutě v rozmezí 25 vteřin radovali ze vstřelených gólů, které definitivně zpečetily postupovou radost Chicaga.

Kapitán vítězů Jonathan Toews si v zápase připsal jednu asistenci a s celkovým součtem 20 bodů (6+14) z 12 utkání se opět osamostatnil na čele produktivity play-off. Druhý Sidney Crosby z Pittsburghu má na kontě 19 bodů (6+13) z 12 startů.

Výsledek 2. kola play-off

Západní konference - 6. zápas:

Vancouver - Chicago 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Branky
: 44. O'Brien - 22. Brouwer, 23. Versteeg, 40. Bolland, 49. P. Kane, 49. Byfuglien. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18.810. Konečný stav série: 2:4.