Mohli jít do čela, ale o výhru v nastavení přišli: Ostrava - Boleslav 2:2

• 76
Ostravští fotbalisté remizovali v předposledním ligovém kole s Mladou Boleslaví 2:2. Dlouho to přitom vypadalo, že vyhrají, ale v nastavení srovnal hostující Táborský.

ON-LINE

Ostrava tak dál zůstává na druhém místě tabulky.

"Byli jsme možná minutu od titulu," hlesl na tiskové konferenci ostravský trenér Miroslav Koubek. "Okolnosti nám nepřály, bylo to takové nešťastné utkání."

Dvacet minut to Baníku šlo jako na drátkách. Velký vstupní nápor vyústil rychle ve vedoucí branku, kterou v šesté minutě obstaral Mičola.

Ani po gólu nátlaková hra domácích neustala. Soupeři zatápěli rychlými kontry ze stran a hlavně řadou standardních situací, které pramenily právě z toho, že u většiny míčů byli Středočeši později.

Postupmě se začala osmělovat i Boleslav. Pohledný "ťukes" zakončil Chramosta ještě efektnější střelou přes hlavu, ale Baránek ránu k tyči vytáhl.

Pohodu jako by domácím sebralo zranění stopera Neuwirtha, který po půlhodině odkulhal se svalovými problémy.

Soupeř toho záhy využil. Procházka našel špatně hlídaného Chramostu, který míč špičkou nohy zvedl nad Baránka.

Ostravským strastem neměl být konec. Hned zkraje druhé půle Baník přišel i o další oporu Ličku, kterého po střetu se spoluhráčem odnesli na nosítkách.

Přesto šli domácí opět do vedení. Unikajícího Vydru skosil v pokutovém území Fabián a Neves se z první ostravské penalty v sezoně v 63. minutě nezmýlil.

Boleslav v závěru mocně tlačila, ale deset tisíc diváků Ostravu doslova hnalo k vítězství. Když už to asi nikdo nečekal, protáhl se hbitý Mendy po levém kraji ostravské obrany, našel Táborského, který si pod velkým tlakem dal na zakončení záležet.

Parádním technickým pokusem parádně obstřelil Baránka. V dvouminutovém nastavení už se pak nic nezměnilo.

"Závěr byl v naší režii. Vytvářeli jsme si šance a nakonec vyrovnali," těšilo boleslavského trenéra Karla Stannera.