Domácí po výhře slaví ligovou záchranu: Slovácko - Příbram 2:1

• 4
Jsme zachráněni, mohou si oddychnout fotbalisté Slovácka. Po výhře 2:1 ve 29. kole nad Příbramí si zajistili prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu.

ON-LINE

Trenér Slovácka Miroslav Soukup vsadil na sestavu. která před osmi dny
porazila Mladou Boleslav. Pouze na levé straně středové řady Valenta
nahradil Svízelu.

Hned od prvních minut z výkonu Slovácka vyzařovala touha získat tři body útočným fotbalem. Dlouho ale akcím chyběla přesnější koncovka.

Příbram však hrozila bleskovými protiútoky. Po čtvrt hodině Pilíkovu ránu stačil Filipko vyrazit.

Zkušený domácí Švancara stál u zrodu vedoucí branky. Těsně před koncem prvního poločasu sebral míč Tarczalovi a z protiútoku přihrál nabíhajícímu
Ondřejkovi.

Jeho střelu sice stačil Krbeček tělem přibrzdit, míč se ale pomalu dokutálel do příbramské sítě.

Po změně stran se Příbram vzchopila a v 50. minutě po trestném kopu zmrazil náladu domácích fanoušků Rodrigues, který patičkou usměrnil míč za Filipkova záda.

Slovácko ale rychle odpovědělo. O pět minut později našel Kordula volného Zelenku, jenž si stačil zpracovat míč a přesnou střelou k tyči zaznamenal svůj první gól v dresu Slovácka.

Skvělou partii pak rozehrál zejména Švancara, který znamenal přihrávkami i zakončením největší nebezpečí pro brankáře Krbečka.

V poslední čtvrthodině Příbram zvýšila svou aktivitu a svému soupeři zle zatápěla. Čtyři minuty před koncem zachraňoval v poslední chvíli Filipko, který s námahou vytáhl dělovku Rodriguese nad břevno.

"Jediná naše šance na záchranu byla vyhrát. Ukázalo se, že má mužstvo vnitřní sílu. Podržel nás Filipko a k vítězství hodně pomohli diváci, kteří byli dvanáctým hráčem," pochvaloval si po utkání trenér Soukup.

Jeho příbramský protějšek Karol Marko tak spokojený nebyl: "Někteří hráči byli překvapeni, že umím i křičet."