Letenští nedali penaltu a vezou jen bod: Liberec - Sparta 2:2

• 29
Fotbalisté Sparty si z Liberce vezou jen bod, ve 29. kole remizovali 2:2. Pražané v zápase dvakrát prohrávali, ale krok vždy srovnali dvěma góly Kucky.

ON-LINE

Přitom sparťané mohli odjíždět mnohem spokojenější. To by ovšem musel Kušnír v 66. minutě proměnit penaltu. Šestadvacetiletého obránce ovšem vychytal brankář Hauzr.

"Jsem rád, že náš mladý tým prokázal svoji budoucnost, se všemi
čtyřmi týmy silné čtyřky jsme na jaře sehráli výborné zápasy," liboval si liberecký kouč Josef Petřík.

Spartu už v osmé minutě zaskočil Vulin, který hlavou vstřelil první gól zápasu.

Hostům nezbývalo než otevřít hru a tlačit se dopředu, což brzy přineslo
výsledek. Ve čtrnácté minutě si totiž narazil Kadlec s Kuckou, který prošel napříč domácí defenzivou až na hranici šestnáctky, zakroutil míč přesně k zadní tyči a vyrovnání doprovodil oslavným saltem.

Pak se hra přece jen trochu zklidnila, ale na obou stranách přišly ještě
před poločasem velké možnosti. Kucka pálil ve 24. minutě z trestného kopu a brankář Hauzr jen s námahou míč vyrazil, Keričovo proniknutí do šestnáctky na druhé straně likvidoval gólman Kozáčik.

Domácí ve druhém poločase hrozili jen po rohových kopech, naopak Sparta vsadila všechno na ofenzivu. Střídají sparťan Žofčák byl blízko gólu, ale koncovku uspěchal a mezi tyče se netrefil.

Wilfried byl v podobné pozici, ale mířil vysoko nad, a hosté na zahazování šanci doplatili. Liberec šel v 76. minutě podruhé do vedení po střele Papouška.

I tentokrát však Sparta rychle vyrovnala. Hned po rozehrávce našel Wilfried uvnitř trestného území Kucku a propálil všechno, co mu stálo v cestě.

V závěru se hrál otevřený fotbal s dalšími šancemi, Bosančičovi chytil jeho pokus Kozáčik, na druhé straně další průnik Kucky museli zastavovat tři domácí obránci.

"Nebyl to zrovna nejpovedenější zápas a jak už to zde bývá zvykem, měli jsme v Liberci velké starosti. Jako bychom se nedokázali poučit z minulosti. Spokojen mohu být nakonec jen s bodem, který při současné remíze Ostravy znamená, že o sobě budeme rozhodovat sami," uvedl sparťanský trenér Jozef Chovanec.