David Krejčí z Bostonu (vpravo) na ledě po souboji s Jamesem van Riemsdykem. | foto: AP

Krejčí slavil s Bostonem druhou výhru, Chicago srovnalo krok s Vancouverem

• 25
Hokejisté Bostonu se po vítězství (5:4PP) v úvodním semifinále Východní konference radovali nad Philadelphií i v odvetě. Rozdílovou branku na 3:2 pro Bruins vsítil v 58. minutě útočník Milan Lucic, kterému asistoval centr David Krejčí. Na západě naopak Chicago srovnalo stav série na 1:1 na zápasy poté, co díky třem gólům ze závěrečné třetiny porazilo Vancouver 4:2.

Po výsledcích 5:4 z prodloužení a 3:2 se hokejisté Bostonu nad Philadelphií ujali vedení v semifinále Východní konference už 2:0 na zápasy.

Flyers se v klubové historii podařilo otočit nepříznivý vývoj za daného stavu pouze dvakrát. V ročníku 1977 proti Torontu Maple Leafs a naposledy před deseti lety proti Pittsburghu Penguins.

V odvetném střetnutí Bruins dvakrát ztratili vedení, když na góly Johnny Boychuka a Miroslava Šatana odpověděli Mike Richards a Danny Briere.

Rozhodující akci duelu předvedl až v 58. minutě útok Davida Krejčího. Český centr svým sedmým bodem (4+3) v osmém letošním startu v play-off asistoval u trefy Milana Lucice. Bod za přihrávku si u vítězné branky připsal také Miroslav Šatan. Slovenský útočník už potřetí za sebou zakončil zápas s bilancí (1+1), přičemž prosadil se celkově v pátém utkání v řadě.

Vítězný gól Lucice po přihrávce Krejčího zpoza branky:

Chicago zvládlo odvetu a vyrovnalo sérii

Velká tíha odpovědnosti po úvodním nevydařeném startu a porážce 1:5 stála na brankáři Chicaga Antti Niemim. Finská jednička Blackhawks do odvety proti Vancouveru nevstoupila nejlépe. Hosté už totiž po necelých šesti minutách hry vedli o dvě branky po trefách Masona Raymonda a Mikaela Samuelssona.

V dalším průběhu ale Niemi soupeři nic víc nedovolil a góly začaly padat naopak na druhé straně. Ještě v zahajovacím dějství obstaral kontaktní zásah bek Brent Seabrook.

Klíčovou pasáží střetnutí byl úvod třetí třetiny. Běžela 47. minuta, když při přesilovce Canucks ujel do šance Patrick Sharp a srovnal stav na 2:2. Oba celky tak začínaly od znova, přičemž psychická výhoda byla spíše na straně domácích.

To se potvrdilo v čase 58:30, kdy se poprvé v play-off prosadil Kris Versteeg. Vancouver se ještě pokusil o hru bez brankáře, ale na místo vyrovnání inkasoval počtvrté. Přesně zamířil útočník Patrick Kane.

Výsledky 2. kola play-off

Východní konference - 2. zápas:

Boston - Philadelphia 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
6. Boyčuk, 30. Šatan, 58. Lucic (Krejčí) - 18. M. Richards, 40. Briere. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17 565. Stav série: 2:0.

Západní konference - 2. zápas:

Chicago - Vancouver 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
8. Seabrook, 47. Sharp, 59. Versteeg, 60. P. Kane - 2. Raymond, 6. Samuelsson. Střely na branku: 34:26. Diváci: 22 142. Stav série: 1:1.