Brankář Jaroslav Halák příjmá gratulaci od spoluhráče Hala Gilla

Brankář Jaroslav Halák příjmá gratulaci od spoluhráče Hala Gilla | foto: AP

Halák opět zářil a po Ovečkinovi vymazal i tým Sidney Crosbyho

• 26
Po senzačních výkonech z úvodního kola play-off NHL proti Washingtonu Slovenský brankář Jaroslav Halák v prvním semifinále Východní konference s Pittsburghem po pěti gólech předčasně střídal. Odvetný duel již ale zcela ovládl, když 38 zákroky vychytal Montrealu vyrovnání série na 1:1 na zápasy. Na vítězství 3:1 se jednou asistencí podílel i český centr Tomáš Plekanec.

V zahajovacím utkání semifinále Východní konference Pittsburgh zvítězil nad Montrealem 6:3.

Hned čtyřikrát se obhájci Stanley Cupu radovali v přesilovkách a v pořadí pátým gólem vyhnali v play-off jinak zářícího Jaroslava Haláka na střídačku.

Druhý duel již ovšem připomínal urputné boje Canadiens z úvodního kola play-off proti Washingtonu. Pečlivou defenzivou, skvělými zákroky Haláka a ideálně načasovanými góly se kanadský celek probojoval k výhře 3:1 a vyrovnání série na 1:1 na zápasy.

Hned dvakrát se v dresu hostí trefil útočník Michael Cammalleri, za což byl zvolen druhou hvězdou utkání po autorovi 38 úspěšných zákroků Jaroslavu Halákovi.

Skóre jako první změnili domácí Penguins, když se v 5. minutě v letošním play-off už počtvrté trefil útočník Matt Cooke. Na stejnou metu se nicméně v 16. minutě posunul montrealský Brian Gionta, načež se poprvé odcházelo do kabin za stavu 1:1.

V prostředním dějství Pittsburgh přestřílel hosty 18:3, přesto to byli Canadiens, kdo se radoval z gólu. Přesilovku v 28. minutě využil zmiňovaný Cammalleri. Tlak Penguins nadále pokračoval.

Skvělý Halák ale týmu Sidney Crosbyho nic nedovolil a v čase 57:06 z brejku po pasu Tomáše Plekance zvýšil na konečných 3:1 pro Montreal kanonýr Cammalleri. Byl to již jeho osmý gól ve vyřazovacích bojích, více branek dosud nasbíral pouze Joe Pavelski ze San Jose (9 gólů).

Sestřih nejdůležitějších událostí:

Skvělý Pavelski vystřílel San Jose další výhru

Centr Joe Pavelski pokračuje ve svých perfektních výkonech v play-off. V neděli se v domácí odvetě proti Detroitu už potřetí za sebou gólově prosadil více než v jednom případě, což v bojích o Stanley Cup naposledy dokázal Mario Lemieux v ročníku 1992.

Hlavně díky Pavelskému tak San Jose zdolalo Detroit 4:3 a ujalo se vedení v sérii 2:0 na zápasy. Kromě zmiňovaného Pavelského se konečně výrazněji prosadil také druhý Joe v kádru Sharks - Thornton. Elitní centr vítěze Západní konference základní části NHL vsítil dorážkou předchozí střely Dany Heatleyho v 53. minutě vítězný gól duelu.

San Jose vede v sérii 2:0 na zápasy poprvé od semifinále Západní konference 2006, kdy ovšem nakonec podlehlo Edmontonu v šesti střetnutích. Série pokračuje třetím zápasem v úterý 4. května. Dokáží se ještě hokejisté Red Wings, za které v neděli skórovali Pavel Dacjuk, Tomas Holmström a Nicklas Lidström, zvednout a zdramatizují vývoj?

Ryan Clowe se blýskl originálním zakončením po přihrávce aktivního Pavelského:

Výsledky 2. kola play-off

Semifinále Východní konference - 2. zápas:

Pittsburgh - Montreal 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky
: 5. Cooke - 28. a 58. Cammalleri (na druhou Plekanec), 16. Gionta. Střely na branku: 39:21. Diváci: 17 132. Stav série: 1:1.

Semifinále Západní konference - 2. zápas:

San Jose - Detroit 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky
: 10. a 45. Pavelski, 11. Clowe, 53. Thornton - 7. Dacjuk, 14. Holmström, 22. Lidström. Střely na branku: 45:31. Diváci: 17 563. Stav série: 2:0.