Björn Borg (vlevo), John McEnroe v Bostonu zřejmě dají opět vzpomenout na své legendární bitvy | foto: Reuters

Legendární Borg hraje po 10 letech v Americe. A chystá se na McEnroea

• 0
Björn Borg - John McEnroe. K tenisové lahůdce se schyluje na veteránském okruhu ATP. Pokud oba legendární hráči zvládnou na turnaji v Bostonu své úvodní duely, navážou dalším soubojem na své legendární bitvy z 80. let.

Třiapadesátiletý Borg se navíc v Bostonu chystá na svůj první turnaj ve Spojených státech po desetileté pauze. Během této doby sice tenisově nezahálel a odehrál několik exhibic, ale ani jednu v Americe.

Aby se fanoušci dočkali dalšího souboje dvou velikánů, musejí si ještě dva dny počkat.

Borg totiž v turnaji osmi bývalých hráčů musí ve čtvrtek večer nejprve zdolat krajana Mikaela Pernforse, zatímco o dva roky mladší McEnroe svede o den později bitvu s Matsem Wilanderem.

Pokud k jejich souboji dojde, dají zároveň vzpomenout na třicetileté výročí památné bitvy ve wimbledonském finále.

Tehdy Borg zvítězil 1:6, 7:5, 6:3, 6:7 a 8:6, přestože mu McEnroe odvrátil v tie-breaku čtvrté sady několik mečbolů a zkrácenou hru získal poměrem 18:16. Borg na londýnské trávě získal pátý titul v řadě, o rok později pak v dalším skvělém finále McEnroeovi podlehl.

Oba rivalové spolu v dobách největší slávy svedli celkem 14 bitev, každý vyhrál sedm. V letech 1979 až 1981 se celkem sedmkrát vystřídali na prvním místě světového žebříčku.

V Bostonu se hraje o celkem 150 tisíc dolarů. Druhou polovinu turnajového pavouka tvoří zápasy Jima Couriera s Jimmym Ariasem a souboj Wayna Ferreiry s Markem Philippoussisem.

McEnroe tento turnaj vyhrál v roce 2008, loni den před svými padesátinami prohrál finále s Petem Samprasem.