Po hubené výhře drží krok se špičkou: Mladá Boleslav - Teplice 0:1

• 16
Pořád drží krok se špičkou ligy. Fotbalisté Teplic vyhráli v 26. kole v Mladé Boleslavi 1:0 a ze čtvrté příčky ztrácí na vedoucí Spartu jen čtyři body. Jediný gól zápasu vstřelil Vachoušek z penalty.

"Dobře jsme věděli, že pokud chceme udržet kontakt se špičkou ligu, musíme vyhrát. Moc si třech bodů vážím," řekl po zápase teplický trenér Jiří Plíšek.

Domácí kouč Stanner musel řešit problémy se sestavou. Rolko chyběl pro karty, Miller, Zahustel, Pecka a Kalina jsou zraněni a problémy s břišním svalem nepustily ani na lavičku náhradníků nejlepšího ligového střelce Kuliče.

ON-LINE

Přesto domácí začali s větším elánem a ofenzivní chutí. Už v šesté minutě po rohu Sedláčka vyrazil hlavičku Chramosty zázračně Slavík, vzápětí po dlouhém autu střílel Táborský a jeho střela se otřela o
tyč teplické branky.

Dvojice rychlých útočníků Chramosta - Táborský si neustále měnila místa a zaměstnávala obranu Teplic. Gól ovšem dát nedokázali.

Tým Teplic začal po změně stran podstatně lépe. V 50. minutě po rohu
Stožického poslal svoji hlavičku Matula do břevna, o minutu později po
průniku stejného hráče stačil Janíček v poslední chvíli srazit střelu na
roh.

Za deset minut ale Mahmutovič, kterého do té doby nebyl příliš vidět, unikl Janíčkovi, který jej poslal k zemi, a rozhodčí bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Ten s jistotou poslal do sítě Vachoušek.

Domácí sice v závěru trochu Teplice sevřeli, ale hostující obrana byla
pevná. Do vážnější šance se Středočeši dostali až v samém závěru. Opiela ale svoji střelu z jedenácti metrů poslal vedle, takže hosté se mohli
radovat z výhry.

"Sráží nás chyby, hlavně chyby obránců. Už je to u nás takový kolorit. Hrajeme dobře, vytvoříme si šance, ale nakonec prohrajeme po nějaké minele," naříkal boleslavský kouč Karel Stanner.